bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

Gry

Myszki dla graczy do 100 zł

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo świetnych myszek dla graczy do 100 złotych. Wybór najlepszego modelu jest zatem zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Jakie myszki dla graczy do 100 zł warto kupić?

Gracz powinien kupić myszkę tradycyjną czy gamingową?

Warto mieć świadomość, że uniwersalne myszki są zdecydowanie tańsze. W kwocie 100 złotych można bez żadnego problemu zaopatrzyć się w bardzo wysokiej jakości model. Należy wiedzieć jednak, że przeważnie gracze nie decydują się na zakup klasycznej myszki. Jest to oczywiście związane z jej budową. Modele przeznaczone do gier charakteryzują się znacznie wyższą rozdzielczością, która jak wiadomo nie jest potrzebna myszkom tradycyjnym. Ponadto omawiane myszki gamingowe wyposażone są przez producentów w dodatkowe przyciski, które będą zdecydowanie pomagać doświadczonym graczom.

Czym dokładnie charakteryzują się myszki gamingowe?

Dostępne na rynku myszki gamingowe przede wszystkim posiadają pamięć wewnętrzną. Z kolei wspomniane wcześniej dodatkowe przyciski będą pomagały w posługiwaniu się różnymi funkcjami w trakcie rozgrywki. Należy również zaznaczyć, że myszki gamingowe są znacznie bardziej precyzyjne w porównaniu do klasycznych. Oczywiście wyróżniają się także tematycznym designem. Warto wiedzieć, że zostały zaprojektowane przez producenta w taki sposób, by odpowiednio dopasować się do dłoni użytkownika. Myszki gamingowe wyposażone są również w części antypoślizgowe, które ułatwiają korzystanie z nich. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że tego rodzaju myszka do 100 złotych niestety nie będzie charakteryzowała się zaawansowanymi funkcjami.

Czym należy się sugerować przy wyborze myszki gamingowej do 100 złotych?

Gracze, którzy planują kupić myszkę gamingową w kwocie 100 złotych nie mogą liczyć na najwyższą możliwą jakość. Rekomendowane jest przed podjęciem ostatecznej decyzji bardzo dokładne sprawdzenie, jakich parametrów produktu można się spodziewać w wspomnianej cenie.

Bardzo istotną kwestią jest oczywiście łączność. W cenie 100 złotych bez żadnego problemu można znaleźć modele bezprzewodowe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie jednak postawienie na myszkę przewodową. Warto wiedzieć, że w przypadku tańszych myszek, produkty przewodowe będą działały znacznie płynniej. Rekomendowane jest jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzenie czy wybrany model będzie wyposażony w kabel w oplocie. Urządzenie tego rodzaju będzie bowiem zdecydowanie bardziej wygodne.

Kolejnym bardzo ważnym parametrem, który koniecznie powinien zostać uwzględniony przez gracza jest sensor. Godny uwagi jest fakt, że w modelach do 100 złotych będą dominowały sensory optyczne. Oczywiście można znaleźć myszkę laserową, jednak pierwsza wspomniana opcja będzie zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem. Lepiej zaopatrzyć się w produkt z bardzo dobrym sensorem niż słabszym laserowym.

Nie można oczywiście zapomnieć o regulacji rozdzielczości. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w omawianej półce cenowej tylko nieliczne modele będą charakteryzowały się płynną regulacją. Przeważnie będzie ona skokowa. Należy pamiętać, aby myszka gamingowa umożliwiała korzystanie z czułości 3000–4000 DPI.

Ostatnią istotną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie myszki gamingowej są przyciski programowe. Godny uwagi jest fakt, że gracz powinien bez większych problemów zaopatrzyć się w produkt zarówno z pamięcią wewnętrzną, jak i sześcioma przyciskami programowanymi.

Podsumowanie

Myszka gamingowa do 100 złotych powinna posiadać nie tylko ergonomiczny kształt, ale również wysokiej jakości przyciski czy materiał. Muszą one bowiem wytrzymać nawet najbardziej intensywne rozgrywki. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w myszkę wyposażoną w przynajmniej sześć przycisków programowanych. Nie można oczywiście zapomnieć o elementach antypoślizgowych. W cenie 100 złotych warto kupić myszkę przewodową. Miłośnicy rozwiązań mobilnych nie powinni mieć jednak większych problemów ze znalezieniem produktu dla siebie.