Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Firma kurierska czy broker usług kurierskich – co warto wybrać?

4 listopada 2021 kurier online


Zakupy przez internet to bardzo wygodny i powszechny sposób zdobywania dóbr. Paczki są doręczone pod wskazany adres przez kuriera i w tym momencie może pojawić się pytanie: czy jest to rzeczywiście firma kurierska, a może broker usług kurierskich?

Doręczanie paczek

Jak wspomniano powyżej, dostarczanie paczek związane jest przede wszystkim z zakupami online. Ale to nie wszystko, bowiem przesyłki są nadawane również osoby prywatne, które przesyłają na przykład dokumenty czy prezenty dla najbliższych. Wszystkie to podmioty oraz osoby łączy jedno, a mianowicie pragną one dostarczyć dobra możliwe szybko, bezpiecznie i tanio. Na szybkość przesyłki wpływa między innymi czas, który upływa od momentu zgłoszenia chęci nadania paczki do chwili jej odbioru przez kuriera. Opcja kurier online to w większości przypadków bardzo użyteczna funkcja, która umożliwia ustalenie nie tylko miejsca pobrania paczki, ale również terminu realizacji tego zamówienia. Odnośnie przewożenia dóbr bezpieczeństwo ma dwojakie znaczenie. Po pierwsze, paczka powinna być chroniona przed zagubieniem, a po drugie – musi dotrzeć do odbiorcy w niepogorszonym stanie. Natomiast tanie przesyłki kurierskie to oczekiwanie każdego nadawcy, niezależnie od tego czy jest on osobą prywatną czy reprezentuje duże przedsiębiorstwo.

Dlaczego przesyłki kurierskie są ważne?

Z uwagi na to, że opcja dostawy pod wskazany adres jest w przypadku zakupów online wybierana przez klientów najczęściej, sukces danego sklepu w dużej mierze zależy od dobrej organizacji pracy i sprawnej realizacji każdego zamówienia. Ponadto, w przypadku wielu klientów łatwość dokonania zakupów z własnej kanapy oraz dowóz produktu pod drzwi dodatkowo motywuje ich do wyboru tego typu opcji. Wynika z tego, że możliwość sprzedaży zdalnej jest w przypadku przedsiębiorców nie tylko wygodną opcją, ale wręcz koniecznością.

Kto realizuje przesyłki kurierskie?

Tanie przesyłki kurierskie może realizować nie tylko firma kurierska, ale również broker usług kurierskich. Warto zatem zastanowić się nad tym: czy różnią się te oba pojęcia? Firma kurierska Firma kurierska to podmiot, który zatrudnia osoby, które zajmują się dostarczaniem towarów na wskazany w zleceniu adres. Należy pamiętać, że paczki mogą różnić się pod względem gabarytów oraz ciężaru. Mogą to być zatem lekkie dokumenty, jak również ciężkie palety wypełnione towarem.

Broker usług kurierskich

Broker usług kurierskich to z kolei podmiot, który współpracuje z wieloma firmami kurierskimi. Dzięki temu ma on możliwość oferowania swoim klientom nie tylko różnorodnych możliwości dostawy, ale również niskich cen. Paczki mogą być zatem dostarczane do firm, na adres domowy, jak również do punktów odbioru zlokalizowanych na stacjach benzynowych, w sklepach i kioskach lub w placówkach pocztowych.

Firma kurierska, broker usług kurierskich – co zatem wybrać?

Jak wspomniano powyżej, broker usług kurierskich korzysta z usług kliku firm kurierskich. Z tego powodu oraz z racji realizacji dużej ilości zleceń ma on możliwość negocjowania cen oraz otrzymywania korzystnych rabatów. Co istotne, nawiązanie współpracy z brokerem nie wymaga podpisywania skomplikowanych umów, co znacznie upraszcza cały proces realizacji dostawy. Choć w przypadku osób, które wysyłają paczki jedynie okazjonalnie mogłoby się wydawać, że dla nich cena nie ma większego znaczenia, nic bardziej błędnego. Otóż, nawet w odniesieniu do pojedynczych zamówień, cena usługi realizowanej poprzez brokera może być zdecydowanie niższa, niż w przypadku firmy kurierskiej. Oczywiście, w odniesieniu do potężnych przedsiębiorstw, zwłaszcza tych, które realizują wysyłki wielkogabarytowe różnice cen są jeszcze bardziej widoczne, a oszczędności z tego tytułu bardzo wymierne.

Redakcja bezpiecznypc.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zarządzanie zasobami
sztuczna inteligencja w biznesie
tiktok like

Jesteś zainteresowany reklamą?