bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

Komputery

Ranking antywirusów

Posiadanie bezpiecznej i precyzyjnej usługi ochrony antywirusowej jest obecnie ważniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ rosnąca liczba zagrożeń w Sieci jest wymierzona w firmy, a także konsumentów.
Jednak w zatłoczonym segmencie rynku wybór najlepszego oprogramowania antywirusowego dla Twojej firmy lub domu może być trudnym wyzwaniem. Jeżeli więc zastanawiasz się na tym czy
zainwestować w antywirus ranking z pewnością ułatwi Ci podjęcie dobrej decyzji.

1. Bitdefender Antivirus Plus

Jednym z najlepszych oprogramowań antywirusowych na rynku jest Bitdefender Antivirus Plus, który może pochwalić się ponad 500 milionami użytkowników i oferuje w pełni funkcjonalny pakiet.

Porównując wyniki testów, na przykład z wiodących laboratoriów testujących oprogramowanie antywirusowe, takich jak AV Test i AV Comparatives, produkty antywirusowe Bitdefender osiągają bardzo wysokie oceny, przez co wyróżniają się na tle konkurentów.

Bitdefender Antivirus Plus jest łatwy w konfiguracji i uruchomieniu dzięki prostemu procesowi instalacji. (Należy jednak pamiętać, że przed początkowym pobraniem i instalacją wymagane jest utworzenie konta online, w tym adresu e-mail). Po zainstalowaniu, wysoka łatwość użytkowania jest kontynuowana – Bitdefender sprawia, że ​​naprawdę łatwo jest chronić komputer i informowani o tym, jakie zagrożenia Cię atakują i kiedy zostaną pokonane.

2. Norton AntiVirus Plus

Norton Antivirus Plus to najnowszy program antywirusowy klasy podstawowej. Norton istnieje od wieków, z solidną reputacją zdobytą przez dziesięciolecia. Oprócz reputacji Norton oferuje przyzwoitą cenę dzięki rocznym kosztom subskrypcji.

Ten program antywirusowy oferuje sporo opcji dostosowywania w celu kontrolowania ustawień. Podoba nam się również narzędzie do blokowania adresów URL, które chroni użytkowników przed nawet pozyskaniem złośliwego oprogramowania, blokując wizyty w znanych złośliwych witrynach. Program antywirusowy jest zawsze czujny i działa w sposób ciągły, a skanowanie jest również dostępne na żądanie.

3. Comodo Windows Antivirus

Skomplikowana konfiguracja programu Comodo Windows Antivirus sprawia, że ​​rozwiązanie to lepiej nadaje się dla doświadczonego użytkownika niż dla początkujących. Nagrodą jest to, że po zainstalowaniu tego programu jest on bardzo skuteczny w wykrywaniu wirusów, a następnie utrzymuje je w całkowitej izolacji dzięki funkcji o nazwie Auto Sandbox Technology.

Dodatkową funkcją jest oparte na chmurze skanowanie antywirusowe, które może wykryć najnowsze wirusy z Internetu i nie polega na aktualności lokalnych sygnatur wirusów. Gracze docenią również tryb gry oprogramowania, który zapewnia, że ​​gry wideo nie są przerywane przez ostrzeżenia oprogramowania antywirusowego.

4.Trend Micro Antivirus+ Security

Trend Micro Antivirus + Security cieszy się dobrą opinią w zakresie skutecznej ochrony antywirusowej, z doświadczeniem w zakresie spamu i oprogramowania wymuszającego okup. Zauważono również, że jest łatwy w użyciu, a główne laboratoria antywirusowe oceniają go wysoko w swoich pakietach testowych.

Wadą wyszukiwania każdego wirusa jako niczyjej działalności jest to, że może być nieco zbyt wrażliwy, z większą liczbą fałszywych alarmów w porównaniu z konkurencją. Ponadto Trend Micro Antivirus + Security działa wolniej i wymaga więcej zasobów niż niektóre inne produkty, co sprawia, że ​​jest to mniej preferowany wybór w przypadku starszego systemu.

5. F-Secure Antivirus SAFE

Oto zwycięska formuła F-Secure Antivirus SAFE: zacznij od mocnego oprogramowania antywirusowego, a następnie włącz jeszcze więcej funkcji, aby w pełni chronić system użytkownika. Narzędzia te obejmują ochronę bankową zapewniającą najbezpieczniejsze zakupy online oraz narzędzia bezpieczeństwa, które są ukierunkowane na rodzinę. Inną przydatną funkcją wychodzącą poza komputer z systemem Windows jest lokalizator utraty urządzenia mobilnego z systemem Android lub iOS. Dodatkowo, jeśli urządzenia nie można znaleźć, istnieje możliwość zdalnego zablokowania lub usunięcia go, co przynajmniej zapewnia bezpieczeństwo danych .

Na podstawie analizy AV-testów odkryto, że F-Secure Antivirus SAFE uzyskał wysoki wynik, chociaż w niektórych przypadkach był nieco zbyt czuły, ponieważ zauważyli kilka fałszywych alarmów. Jednak jego plusy obejmują to, że ma łatwy w użyciu i prosty interfejs.

6. Kaspersky Anti-Virus

Dla tych, którzy szukają więcej niż tylko ochrony antywirusowej, Kaspersky Anti-Virus jest wart poważnego przyjrzenia się, ponieważ jest to ceniony przez wielu program antywirusowy.

Zamiast skupiać się na zbyt wielu funkcjach peryferyjnych, Kapersky Anti-Virus skupia się na podstawach zapobiegania i wykrywania złośliwego oprogramowania i robi to naprawdę dobrze. Funkcje obejmują blokowanie złośliwych adresów URL przez filtrowanie w sieci, skanowanie antywirusowe w celu usunięcia i wykrywania zagrożeń oraz technologię inteligentnego monitorowania, która pozwala znaleźć złośliwe oprogramowanie, zanim spowoduje to wyłączenie systemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.