Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Sieć bezprzewodowa w firmach

25 marca 2021 Sieć bezprzewodowa w firmach

Internet jest obecnie czymś, bez czego ciężko jest nam przeżyć choćby kilka godzin. Dzięki dostępowi do sieci możemy komunikować się, płacić, znajdować informacje i pracować. Dlatego też szybki i sprawny Internet jest bardzo ważny. Szczególnie w miejscu pracy, gdzie konieczne jest stabilne łącze umożliwiające pracę wielu pracownikom na raz. Jak zapewnić w biurze dostęp do szybkiego Internetu? Musimy zainstalować sieć WiFi. Jednak nie jest to takie proste. Aby Internet zawsze był szybki, miał dobry zasięg oraz nie szwankował należy przeprowadzić odpowiednie opomiarowanie. Na czym to polega?

Istotność połączenia WLAN i LAN 

Zacznijmy od tego, czym właściwie jest WLAN i LAN. Pierwszy skrót pochodzi od angielskiego Wireless Local Area Network. W wolnym tłumaczeniu oznacza to bezprzewodową sieć lokalną. Jak sama nazwa wskazuje, WLAN umożliwia połączenie pary urządzeń (lub więcej) bez przewodów, a więc bez kabli, w sieci LAN. Taka sieć bezprzewodowa jest czymś w rodzaju WiFi. Często spotyka się te dwa określenia zamiennie, jednak mają pewne różnice w specyfikacji. 

LAN to z kolei skrót od Local Area Network. Oznacza to po prostu sieć komputerową. LAN działa z urządzeniami znajdującymi się blisko siebie – w jednym biurze, budynku, szkole, domu. 

Tak więc WLAN i LAN są istotnymi aspektami w ustawieniu odpowiedniego połączenia bezprzewodowego. Powinno wybrać się ich odpowiedni standard, częstotliwość i specyfikację.

 Poszczególne elementy sieci bezprzewodowej 

Aby sieć bezprzewodowa funkcjonowała prawidłowo, musi posiadać kilka istotnych elementów. Tak więc składa się na to karta sieciowa, punkty dostępowe, anteny, kable, złącza, przejściówki, rozdzielacze antenowe oraz terminatory. Bez tych wszystkich elementów nie będziemy mogli korzystać z dobrodziejstw bezprzewodowego Internetu. Ważna jest także propagacja fal radiowych sieci bezprzewodowej. 

 Jakie są zalety sieci bezprzewodowej? 

Instalacja sieci bezprzewodowej w Twoim biurze, domu czy innym budynku to świetne rozwiązanie. Ma ono wiele zalet. Jest to między innymi łatwość montażu bez ingerencji w strukturę całego budynku. Nie mamy problemu z dojściem do miejsca kanału transmisji. W razie potrzeby możemy łatwo poszerzyć sieć o nowe elementy i ją rozbudowywać. Nie ma problemów z zasięgiem np. z powodu barier fizycznych. Mobilna komunikacja jest w pełni rozbudowana. 

Najlepsza sieć bezprzewodowa do Twojej firmy

Jednak wszystko to jest możliwe tylko wtedy, gdy przeprowadzone zostanie odpowiednie opomiarowanie. Wtedy można dobrać najlepszy typ sieci, jej częstotliwość oraz właściwie ją rozstawić. Warto więc zainwestować w pomoc prawdziwych fachowców i specjalistów. W końcu Internet jest niezwykle ważny. Bez niego żadna praca biurowa nie może mieć miejsca. Dlatego zadbaj o jego jakość, szybkość i niezawodność. Wtedy każda praca będzie szła zdecydowanie lepiej i łatwiej! 

Redakcja bezpiecznypc.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zarządzanie zasobami
sztuczna inteligencja w biznesie
tiktok like

Jesteś zainteresowany reklamą?