Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jakie funkcjonalności powinien posiadać program kadrowo-płacowy dla średnich i dużych firm?

18 listopada 2022 program kadrowo-płacowy

Automatyzacja wewnętrznych procesów firmy z pomocą programu kadrowo-płacowego potrafi przynieść nieocenione wsparcie szczególnie w większych przedsiębiorstwach, zatrudniających setki, a nawet tysiące pracowników. Planujesz wdrożenie systemu HR & Payroll? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, o czym należy pamiętać przed jego uruchomieniem.

Programy kadrowo-płacowe poddawane są cyklicznym aktualizacjom

Wdrażając narzędzie HR & Payroll, warto zdecydować się na dostawcę, który zagwarantuje regularne aktualizacje oprogramowania. Przedsiębiorcy coraz chętniej wybierają nowoczesne systemy, które dostępne są w ramach usługi Software as a Service.

Program kadrowo-płacowy teta.unit4.com/pl/rozwiazania/kadry-i-place w modelu SaaS utrzymywany i administrowany jest na serwerach dostawcy. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorca zyskuje pewność, że używany przez niego produkt pozostaje zgodny z dynamicznie zmieniającymi się regulacjami prawnymi.

Warto także wspomnieć, że oprogramowania HR & Payroll mogą być obsługiwane przez różne urządzenia mobilne, zarówno komputer stacjonarny, jak i laptopa, smartfona czy tableta.

Usprawnij wyliczanie wynagrodzeń z programem kadrowo-płacowym

Producenci oferują zaawansowane systemy kadrowo-płacowe, które skutecznie przyśpieszą obsługę czasochłonnych procesów związanych z organizacją pracy całego zespołu. Oprogramowania pomagają m.in. w sprawnym wyliczaniu wynagrodzeń. Pracownicy otrzymują wgląd w kluczowe informacje na temat swojej pensji oraz czynników wpływających na jej wysokość.

Co równie ważne, program kadrowo-płacowy wesprze pracowników działu HR & Payroll w rozliczaniu nadrodzin i absencji. Narzędzie pozwala zatrudnionym na złożenie odpowiednich wniosków o stosowną rekompensatę za wyrobione godziny nadliczbowe. System monitoruje harmonogram pracowników i wylicza, ile dodatkowych nadgodzin potrzebują oni do odbioru 8-godzinnego dnia pracy.

Zrezygnuj z papierowej dokumentacji pracowniczej

Digitalizacja procesów kadrowo-płacowych przynosi także ogromną oszczędność kosztów związanych z utrzymywaniem papierowego archiwum – dzięki automatyzacji szeregu zadań będziesz mógł zrezygnować ze składowania tradycyjnej dokumentacji pracowniczej.

Jak wygląda obsługa zatrudnionych z programem kadrowo-płacowym? Dopełnianie formalności za pomocą oprogramowania HR & Payroll zajmuje zaledwie kilka minut. Po złożeniu wniosku o przedłużenie umowy dla pracownika system autoryzuje dokument, umieszczając go później w e-teczce zatrudnionego. To rozwiązanie gwarantuje sprawny przepływ kluczowych druków w obrębie każdego z działów przedsiębiorstwa.

Warto również dodać, że jeden z modułów programu kadrowo-płacowego pozwala na sprawne podpisywanie dokumentów za pomocą certyfikowanego podpisu kwalifikowanego.

Zastanawiasz się nad wdrożeniem programu kadrowo-płacowego? Postaw na Teta marki Unit4

Oprogramowanie Teta to zaawansowane narzędzie kadrowo-płacowe, na wdrożenie którego zdecydowały się już tysiące polskich i zagranicznych przedsiębiorstw. Szukasz funkcjonalnego programu, który pomoże Ci w zarządzaniu procesami Twojej firmy? Odwiedź stronę producenta Unit4 i poznaj pełną specyfikację platformy Teta. 

Źródło: https://teta.unit4.com/pl

Redakcja bezpiecznypc.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak szybko naprawić pęknięty ekran w iPhonie
Internet światłowodowy
Jak dodać drukarkę do komputera? Poradnik

Jesteś zainteresowany reklamą?