bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

Komputery

Komunikatory internetowe – cechy szczególne, zalety, przegląd najbardziej znanych aplikacji.

Korzystanie z komputera i Internetu stało się ówcześnie bardzo modne i popularne. Przynosi ono wiele korzyści, jak również ułatwia codzienną pracę. Dzięki specjalnie przygotowanym programom oraz aplikacjom mobilnym możliwe jest również swobodne porozumiewanie się między użytkownikami, którzy znajdują się na dwóch różnych końcach świata. Czym są komunikatory internetowe? Które z nich zdobyły największą popularność? Jakie zalety tego rodzaju narzędzi można wyróżnić?

Czym są komunikatory internetowe?

Komunikatory online to programy, które umożliwiają wzajemne przesyłanie wszelkiego rodzaju wiadomości, zarówno w formie pisanej, jak i głosowej. Większość z popularnych aplikacji, pozawala również na ujawnienie wizerunku, za pomocy kamery internetowej. Połączenia te mogą być wykonywane z każdego miejsca na ziemi, a jedynym warunkiem jest stały dostęp do sieci. Komunikatory internetowe zbudowane są z wielu elementów. Głowna jego cześć stanowi lista odbiorców, z którymi użytkownik może się kontaktować. Pozostałymi elementami aplikacji są m.in.: okno wiadomości, skrzynka odbiorcza, możliwość wysyłania grafiki czy fotografii, funkcja tworzenia spotkać i grup dyskusyjnych i wiele innych. Które z programów zdobyły największą popularność? Czym one się charakteryzują? Jakie posiadają funkcje i opcje dodatkowe?

Przegląd najpopularniejszych komunikatorów internetowych

Wybór najlepszej aplikacji uzależniony jest przede wszystkim od potrzeb samych użytkowników. Ponadto warto zwrócić uwagę na szybkość łączy czy opcje dodatkowe. Wśród najbardziej znanych i cenionych komunikatorów warto wyróżnić:
– Microsoft Teams – aplikacja znana na całym świecie. Stworzona przez popularne przedsiębiorstwo – Microsoft. Program dostępny na różnego rodzaju systemu operacyjne, co ułatwia instalację oraz samo korzystanie z niego. Z aplikacji można korzystać zarówno z poziomu komputera stacjonarnego, laptopa, notebooka, tableta czy smartfona. Licencja programu jest bezpłatna, instalacja oraz uruchomienie proste i intuicyjne. Aplikacja posiada wiele ciekawych możliwości. Dzięki niej możliwa jest praca w grupie, porozumiewanie się pomiędzy wieloma użytkownikami, tworzenie spotkań biznesowych czy wytyczanie poszczególnych zadań i realizacji. Grafika oprogramowania jest przyjemna dla oka, a poruszanie się po narzędziu nie sprawia problemów i niejasności.
– Skype – jeden z najbardziej znanych komunikatorów video. Stworzony przez Microsoft program podbija świat już od wielu lat. Komunikator ten w szczególności utożsamiany jest z rozmowami głosowymi raz video czatem. Prosta konstrukcja, szybkie łącza, mało skomplikowana budowa oprogramowania, to główne cechy Skype. Logo tego komunikatora – białe S na niebieskim tle – rozpoznawalne jest niemalże przez każdego użytkownika nowoczesnych technologii. Głównymi funkcjami tej aplikacji są: możliwość prowadzenie rozmów głosowych, łączenie się za pomocą kamerki, możliwość dodawania do rozmowy innych uczestników znajdujących na w liście kontaktów, nagrywanie konwersacji i ponowne ich odtwarzanie, poczta głosowa, przekierowywanie połączeń, możliwość łączenia się z numerami telefonicznymi, jak również wysyłanie widomości tekstowych i SMS-ów.
– Facebook Messenger – jeden z najbardziej lubianych programów, który posiada ciekawe opcje dodatkowe, bardzo prostą obsługę, jak również możliwość korzystania z niej zarówno z poziomu smartfona, jak i komputera osobistego. Aplikacja ta przeznaczona jest głownie do spotkań towarzyskich. Dzięki niej możliwe jest wysyłanie widomości tekstowych, przesyłanie zdjęć, grafiki, GIF-ów i innych plików. Dzięki komunikatorowi można rozmawiać z wybranym z listy użytkownikiem lub tworzyć grupy i spotkania wieloosobowe.
– Zoom – ostatnio bardzo popalany program, dzięki któremu można tworzyć spotkania zawodowe, biznesowe czy prowadzić rozmowy rodzinne. Aplikacja umożliwi zakładanie i prowadzenie wideokonferencji zarówno w trybie głosowym, jak i wizualnym. Program udostępnia funkcję planowania połączeń, jak również rozsyłania informacji o nadchodzącym spotkaniu. Aplikacja jest darmowa, prosta w obsłudze i dostosowana do potrzeb wszystkich odbiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.