Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Czy laptop dla dziecka to dobry pomysł na prezent?

26 listopada 2020

Urodziny, Święta Bożego Narodzenia, Dzień Dziecka – okazji do wręczania upominków naszym pociechom jest naprawdę sporo. Zresztą, mówi się, że współczesne dzieci mają dosłownie wszystko. Jest w tym niemało prawdy – wszyscy żyjemy bowiem w czasach dostatku lub nawet przepychu. Dzieci od urodzenia toną w plastykowych zabawkach, książeczkach, grających piłkach. Nic więc dziwnego, że kiedy nadchodzi kolejna okazja, aby obdarować jakiegoś szkraba, w naszej głowie pojawia się nierzadko pustka.

Co kupić dziecku na prezent urodzinowy?

Jeśli chodzi o kupowanie upominku dla naszego własnego dziecka, zadanie nie jest aż tak skomplikowane, niż jest to w przypadku obdarowywania pociech znajomych czy kogoś z rodziny. Własnego malucha znamy przecież najlepiej. Wiemy co lubi, co go aktualnie najbardziej interesuje. Zwłaszcza w młodszych latach, dzieci zazwyczaj przeżywają fazy fascynacji konkretną bajką czy postacią. Wówczas zazwyczaj w prezencie urodzinowym kupuje się coś z motywem z tejże kreskówki.

Dzieciom znajomych czy kogoś z rodziny trudniej jest coś wybrać na prezent, bez uprzedniej konsultacji z ich rodzicami. Podpowiedzą oni nam, czy maluch ma już zabawkowy laptop dla dziecka lub czy woli Pidżamersów czy Psi Patrol. Po takiej podpowiedzi znacznie łatwiej będzie nam wybrać coś z pośród szerokiej oferty sklepów z zabawkami.

Wiele zależy również od okazji. Wiadomo, że na urodziny czy Boże Narodzenie wręcza się droższe prezenty, niż przy okazji regularnej wizyty. Wielu rodziców prosi wręcz, aby nic nie kupować, gdy po prostu jest to zwykła wizyta gościnna. Nie ma w tym zazwyczaj żadnej kokieterii. Rodzice po prostu nie chcą, aby w ich domu pojawiły się kolejne grające pudła, które zagracą przestrzeń i z pewnością nie zainteresują wcale malucha na długo.

Jeśli jednak mimo wszystko chcemy zakupić jakiś drobiazg idąc w odwiedziny do kogoś, kto ma małe dzieci, można zakupić książeczki. Bajeczki są zawsze dobrym pomysłem. Nie pobudzają one nadmiernie dziecka – wręcz przeciwnie – jak nic innego potrafią wyciszyć przed snem.

Dobrym pomysłem są również klocki, na przykład drewniane lub waflowe. Uczą one precyzji, pracy w skupieniu i są doskonałym ćwiczeniem motoryki małej i koordynacji oko-ręka.

Zobacz również: Co robić gdy miga ekran w laptopie?

Czy laptop dla dziecka w wieku nastoletnim to dobry pomysł na prezent?

Nie ma wątpliwości, że upominek należy zawsze dostosować do wieku osoby obdarowywanej. Co innego wręcza się 9-miesięcznemu niemowlakowi a co innego trzylatkowi. Jeszcze większe różnice można zaobserwować między prezentami dla dzieciaków w wieku przedszkolnym a takimi, które już wkraczają w wiek nastoletni. Wiele osób zastanawia się czy dobrym pomysłem dla chrześniaka będzie na przykład laptop.

Dla dziecka młodszego zazwyczaj jest to po prostu zabawka imitująca komputer przenośny. Jednak, to oczywiste, że dorastającemu chłopcu czy dziewczynie, nie kupuje się zabawki tylko prawdziwy komputer. Taką decyzję należy z pewnością przedyskutować z rodzicami naszego chrześniaka. Nie powinno się ich zaskakiwać tak drogim prezentem, który jednocześnie może być źródłem wielu konfliktów w owej rodzinie. My myślimy sobie, że sprawimy nie lada frajdę nastolatkowi – i zapewne tak by było – jednak być może jego opiekunowie mają inny zamysł co do jego wychowania i wolą mieć kontrolę nad tym, kiedy i przez jaki czas używać on będzie laptopa.

Dla dzieci w wieku nastoletnim wyznaczanie tego typu granic jest absolutnie niezbędne. Dlatego może lepiej zamiast kupować tak drogi prezent bez konsultacji lub, o zgrozo, bez zgody rodzica – wręczyć po prostu adekwatną kwotę pieniędzy, którą nastolatek przeznaczy zgodnie ze swoimi upodobaniami. Niektórzy twierdzą, że nie wypada dawać pieniędzy na takie okazje jak bierzmowanie czy osiemnaste urodziny.

Zdaniem tych osób znacznie bardziej taktowne jest wręczanie prezentów z duszą, które pozostaną na długo pamiątką dla obdarowanej osoby. Coś w tym rzeczywiście jest, jednak z pewnością typowa nastolatka doceni łańcuszek od matki chrzestnej dopiero za kilka dobrych lat.

Zobacz również: Jak działa zewnętrzna karta graficzna do laptopa?

wtyki bananowe

Redakcja bezpiecznypc.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kwiaciarnia Internetowa w Gdyni
wtyki bananowe
Dlaczego pendrive reklamowy

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dlaczego pendrive reklamowy