bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

gry na pc
Gry

Najlepsze gry na PC dla każdego

Gry PC, czyli te na komputer stacjonarny stają się coraz to bardziej popularne. Mimo rosnącego popytu na konsole i inne jeszcze nowsze rozwiązania, tradycyjna gra na komputer stacjonarny nie wychodzi z mody.  Wystarczy dobra karta graficzna, komputer lub laptop z napędem CD i możemy przenieść się w zupełnie inny cyfrowy świat. 

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy obecnie bardzo szeroki wybór różnych rodzajów gier PC. Podsyłam ranking https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-najlepsze-gry-na-pc-ranking.bhtm który może pomóc przy poszuwianiach. Tradycyjnie w pierwszej TOP 10 znajdziemy Wiedźmina, Minecraft, FIF’ę oraz Simsy. Poza nimi możemy zapoznać się z debiutami i nowościami mniej popularnych gier jak na przykład  Farming Simulator 22 czy też It Takes Two.

Jakie gry na PC wybrać na początek?

Jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z grami komputerowymi, dobrze jeżeli poradzimy się kogoś, kto zna się na temacie i będzie w stanie nam wytłumaczyć nieco podstaw. Znacznie prościej jest wchodzić w świat gier, gdy mamy przy sobie przewodnika. Podczas ogarniania co do czego służy możemy stracić motywację i zapał do tej niesamowitej rozrywki.

Nie wybierajmy na samym początku gier ze skomplikowaną fabułą lub tych, które są kontynuacją zaawansowanej serii. 

Amatorzy lubią sięgać po gry samochodowe i czuć się jak na prawdziwym wyścigu. Równie dobre na początek są inne symulatory które mogą okazać się idealną formą na odstresowanie.

W sytuacji kiedy chcemy poprawić naszą pamięć i koncentrację, wybierzmy logiczne łamigłówki lub coś z wieloma wątkami. Opcją do rozważenia są tutaj gry strategiczne na PC, które również wymagają zaawansowanego logicznego myślenia. By wygrać, musimy zaplanować serię akcji przeciwko przeciwnikowi, co wcale nie jest prostym zadaniem.

Jeżeli małe dziecko bardzo pragnie dostępu do komputera tak jak i jego rówieśnicy, najlepiej zafundować mu grę edukacyjną. Najlepsze gry na PC dla najmłodszych to właśnie takie, które są w stanie go czegoś nauczyć a nie tylko znaleźć mu zajęcie. Połączymy w ten sposób przyjemne z pożytecznym.

Miejmy nadzieję, że  gry PC nie okażą się pułapką czasową przez co zaniedbamy nasze obowiązki. Czasem sprawa zapowiada się niewinnie a kończy się poświęcaniem nawet kilkunastu godzin dziennie przed ekranem, olewając całkowicie życie prywatne. 

Klasyfikacja gier na komputer stacjonarny

Gry komputerowe możemy podzielić na 8 kategorii pod względem tematycznym. Stworzono ich na tyle dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie. Są nimi gry:

  • zręcznościowe
  • przygodowe
  • fabularne
  • strategiczne
  • symulacyjne
  • sportowe
  • edukacyjne
  • logiczne.

Każdą z tych kategorii dzielimy na kolejne kategorie, więc wybór jest ogromy. Idąc na zakupy możemy poprosić doradcę o przedstawienie oferty np. wyłącznie gier sportowych. Wśród tylu kolorowych okładek można się mocno zagubić. Jeszcze prostszą opcją są zakupy online gdzie zaznaczamy jakie gry na PC chcielibyśmy znaleźć i jakie kryteria nas interesują. Od razu mamy interesującą nas listę produktów bez wychodzenia z domu.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.