Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Jak znaleźć akt zgonu w internecie?

22 maja 2023 jak znaleźć akt zgonu w internecie

W dzisiejszych czasach wiele dokumentów i informacji można znaleźć w sieci. Pozostaje tylko pytanie, co z pismami urzędowymi, takimi jak akt zgonu. Czy dokument ten można odszukać w internecie? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym poradniku.

Czym jest akt zgonu?

Akt zgonu, nazywany także świadectwem zgonu lub aktem zgonu, to oficjalny dokument rejestrowany przez urząd cywilny lub organy odpowiedzialne za rejestrowanie zgonów. Ten dokument zawiera ważne informacje dotyczące zgonu danej osoby, takie jak data, miejsce i przyczyna zgonu. Akt zgonu jest istotnym dokumentem do celów administracyjnych, spadkowych i statystycznych, a także w celu udokumentowania faktu zgonu danej osoby.

Gdzie szukać aktu zgonu w internecie?

Aby złożyć wniosek o wysłanie w formie elektronicznej aktu zgonu, musimy posiadać profil zaufany lub e-dowód wraz z czytnikiem i potwierdzonym profilem zaufanym. Następnie logujemy się do skrzynki ePUAP (serwis.epuap.gov.pl) i z tego miejsca możemy wysłać wniosek o wydanie aktu zgonu w formie elektronicznej.

Dokument ten zostanie wysłany na skrzynkę pocztową Gov (ePUAP). Alternatywnie możesz wybrać opcję osobistego odebrania aktu zgonu w dowolnym Urzędzie Stanu Cywilnego lub wysyłki aktu zgonu pocztą tradycyjną na adres podany we wniosku (wysyłka dokumentów jest bezpłatna).

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-odpis-aktu-stanu-cywilnego-urodzenia-malzenstwa-zgonu

Co zrobić, jeśli nie możesz uzyskać aktu zgonu online?

Jeżeli nie dysponujesz profilem zaufanym i tym samym tracisz możliwość uzyskania świadectwa zgonu przez internet, jedynym rozwiązaniem będzie wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego i załatwienie sprawy osobiście.

Zobacz również:

Jak sprawdzić numer telefonu w Internecie: Kompletny przewodnik

Jak znaleźć akt notarialny w internecie?

Redakcja bezpiecznypc.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zarządzanie zasobami
sztuczna inteligencja w biznesie
tiktok like

Jesteś zainteresowany reklamą?