Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Wszystko co powinieneś wiedzieć o zakupie obciążenia do sztangi

16 maja 2022

Jeżeli jesteś osobą, która kocha ćwiczyć to gratulacje. Nie ma co ukrywać, że dbanie o ciało powinno być istotnym elementem naszego życia, a niestety nie zawsze tak jest. Nie mówimy nawet o tym, żeby się katować ćwiczeniami i odejmować sobie od talerza, ale jednak można robić wszystko, żebyśmy się w naszym ciele czuli dobrze. Można wykonywać wszelkie ćwiczenia w domu, więc zdarza się, że niektórzy kupują sztangi, hantle oraz inne przyrządy do własnego mieszkania. My z kolei, postanowiliśmy przygotować tekst o zakupie obciążenia do sztangi i by dowiedzieć się więcej, zachęcamy do lektury poniższego artykułu.

Nowe czy używane?

Pytanie, które zadaliśmy jest całkiem zasadne. Wydaje się, że wyposażenie naszego domu czy mieszkania w siłownię jest ruchem bardzo dobrym. Zupełnie inną kwestią jednak będzie to, czy kupimy obciążenie, które będzie nowe, czy też z drugiej ręki. Na pewno nowe obciążenie będzie ładniej wyglądało, jego stan będzie o wiele lepszy, natomiast też trzeba powiedzieć, że używany sprzęt wcale nie będzie gorszym rozwiązaniem. Nie dość, że można znaleźć bardzo dobre obciążenia to w dodatku kwestia zaoszczędzeniu „kilku złotych” będzie mieć niemałe znaczenie.

Kwestia zakupu obciążenia jest też ściśle powiązana z materiałem, który został wyselekcjonowany do ich stworzenia. Jeżeli chodzi o żeliwne talerze, to są one najdroższym materiałem, ale też najlepszym, ponieważ są poręczne i ich wielkość nie jest duża w stosunku do wagi. To rodzaj talerzy, które będą na lata, więc chcąc zainwestować w obciążenie, to jak najbardziej warto wziąć pod uwagę właśnie te żeliwne.

A może obciążenie bitumiczne?

Obciążenie żeliwne nie jest jedynym materiałem, który można znaleźć na rynku. Wspomnieliśmy w poprzednim punkcie, że obciążenie żeliwne kosztuje niemało i chcąc mieć je w domu, warto postarać się o zakup używanych produktów. Co jednak w sytuacji, w której nie znajdziemy takich produktów? Zdecydowanie trzeba mieć plan B, który również można wdrożyć w życie. Idealnym rozwiązaniem będzie bitumiczne obciążenie do sztangi, które można znaleźć w sklepach stacjonarnych oraz internetowych sieci Decathlon. Ten rodzaj obciążenia jest coraz bardziej popularny z prostego powodu – niższej ceny. Jeżeli ktoś ma mniej pieniędzy i nie stać go na żeliwne talerze, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą talerze bitumiczne.

Jakie są zalety takiego obciążenia? Jest to guma, więc jest wygodna w dotyku, ale również ma właściwości amortyzujące. Można zauważyć je na zdecydowanej większości siłowni. Czasami wypadki się przytrafiają i ciężki talerz bitumiczny zrobi zdecydowanie mniej szkód aniżeli ten żeliwny. Niestety, w tym przypadku jest coś za coś. Niska cena oraz mniejsza szkodliwość w razie upadku to duże zalety, natomiast porównując wytrzymałość tych talerzy ze sobą, nie sposób zauważyć, że te żeliwne są bardziej wytrwałe. Talerze bitumiczne warto zakupić również wtedy, gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z podnoszeniem ciężarów i jeszcze nie jesteśmy dobrze obeznani ze sprzętem.

wtyki bananowe

Redakcja bezpiecznypc.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Kwiaciarnia Internetowa w Gdyni
wtyki bananowe
Dlaczego pendrive reklamowy

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dlaczego pendrive reklamowy