bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

Tworzenie stron www
Internet

Tworzenie stron www na WordPressie – na czym polega?

Strona internetowa to jedno z ważnych miejsc dla Twojego klienta. To właśnie tam znajdzie najważniejsze informacje o Twojej firmie i ofercie. Aby użytkownik pozostał na witrynie i chciał skorzystać z usług, bądź produktów danego przedsiębiorstwa, musi zostać przyciągnięta jego uwaga. Ważne jest również zrobienie dobrego pierwszego wrażenia, które może wpłynąć na odbiór Twojej marki. Jak stworzyć stronę na WordPress i co jest ważne podczas tego procesu?

Dlaczego warto stworzyć stronę na WordPress?

Tworzenie stron www na WordPress to świetna inwestycja dla Twojej firmy, możesz mieć pewność, że strona będzie solidna, nowoczesna, profesjonalna i z pewnością przyciągnie do Ciebie nowych klientów. To również prosta platforma, do której przekonuje się coraz więcej przedsiębiorstw. WordPress ma sprawny i intuicyjny system zarządzania, który pozwala na edycje treści, a także na tworzenie nowych szablonów graficznych. Możesz swobodnie przekształcać swoją witrynę i dopasować ją pod charakter swojego biznesu. Tworzenie stron www WordPress jest proste, ale wymaga specjalistycznej wiedzy z różnego zakresu. Dlatego najczęściej zajmują się tym specjaliści, programiści, którzy bardzo dobrze znają WordPress oraz jego funkcjonalności. Decydując się na stworzenie strony internetowej, warto zatem postawić na tę platformę, ponieważ masz pewność, że Twoja witryna może się stale rozwijać, a Ty możesz bez problemu ją edytować i zmieniać.

strona www

Co jest ważne przy tworzeniu strony na WordPress?

Zanim przystąpisz do tworzenia swojej strony z ekspertem, a także do kreowania jej wizerunku, warto wcześniej zastanowić się, do kogo będzie ona skierowana i do czego ma służyć. Dobrze stworzona witryna zdecydowanie wpłynie na rzeczywisty rozwój Twojego biznesu. Dlatego odpowiedz sobie na te najważniejsze pytania.

  • Jaki jest cel Twojej witryny?

Jeżeli sprzedajesz produkty, Twoja strona będzie znacznie różnić się od tej informacyjnej. Dlatego zastanów się, czy ma spełniać cel informacyjny, sprzedażowy, sklepowy, czy e-learning. Każdy typ posiada nieco różne funkcjonalności i opcje, które należy znać podczas tworzenia witryny.

  • Jakie funkcje powinna posiadać?

Gdy prawidłowo zdefiniujesz cel swojej strony, łatwiej będzie Ci dopasować funkcje, które będą wówczas potrzebne, aby go spełnić. Jeżeli nie zrealizujesz pierwszego kroku, to zdecydowanie będzie Ci trudno zrobić kolejny.

  • Jak powinna wyglądać strona?

Przejrzyj wcześniej strony konkurencyjne i zobacz, jakie rozwiązania wizualne zastosowały. Oczywiście powinna być to tylko i wyłącznie inspiracja. Dla projektanta to bardzo ważne, ponieważ w ten sposób pozna Twoje upodobania ze względu na funkcje, kolorystykę, czy styl.

Kiedy uzyskasz odpowiedzi na te pytania, które stanowią wstępny etap realizacji, następnie przystąpisz do budowy schematu, który dotyczy ilości podstron, zakładek, sposobu zaprezentowania logo, stopki itp. W kolejnych krokach dostosowywany będzie odpowiedni szablon. Gdy strona jest już gotowa, zostaje poddana testom, których celem jest sprawdzenie działania, optymalizacji witryny i wykrycie ewentualnych błędów przed opublikowaniem strony w sieci.

Tworzenie stron www WordPress to szereg czynności, które składają się na funkcjonalną i dobrze prosperującą witrynę. Jeśli chcesz ją stworzyć dla swojego biznesu, to koniecznie skorzystaj z oferty digitalteam.com.pl, gdzie znajdziesz fachową pomocą oraz specjalistów, którzy stworzą dla Ciebie profesjonalną stronę internetową. Możesz również samodzielnie wybrać eksperta, znając jego umiejętności. Sam decydujesz o tym, z kim będziesz współpracować.