bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

przeglądarka nie otwiera stron
Internet

Przeglądarka nie otwiera stron – dlaczego?

Korzystanie z przeglądarki to w obecnych czasach coś w zupełności normalnego. Tym samym ewentualne problemy z internetem są dosyć dotkliwe. Zresztą wystarczy wyobrazić sobie, że przeglądarka nie otwiera stron. Taki stan rzeczy może pokrzyżować wiele planów.

Dlaczego strony się nie otwierają?

Problem z otwieraniem się stron internetowych może mieć różne podłoże. Najprostszy przykład to chyba problemy z internetem. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że zawsze trzeba zacząć właśnie od łączności. Zdarza się, że poważny kłopot ma banalne wytłumaczenie.

Warte podkreślenia jest też to, że nie należy koncentrować się jedynie na tym, co widzimy na routerze. Czasem jest tak, że mamy połączenie z internetem, ale z poziomu komputera sytuacja przedstawia się zgoła odmiennie. Prawidłowe połączenie z internetem to zadanie znacznie trudniejsze, niż wielu osobom może się wydawać.

Przeglądarka i jej historia

Dobrze też spojrzeć choćby na historię przeglądarki. Historia przeglądania to coś, z czego zdaje sobie sprawę prawdopodobnie większość osób. Niemniej jednak warto zastanowić się nad tym, czy to samo możemy powiedzieć o przebiegu wczytywania stron internetowych. Musimy mieć świadomość tego, że magazynowane informacje lub uszkodzenie historii to czynniki, które mogą wpłynąć na to, jak działają strony.

Warto też zatrzymać się przy czasie systemowym i tym, w jaki sposób funkcjonują zapory systemowe. Przy czasie systemowym należy mieć na uwadze, że kłopot z działaniem strony może mieć związek ze złą konfiguracją daty, godziny i strefy czasowej. W kontekście zapor systemowych ważne jest to, że możemy mieć do czynienia z różnymi zabezpieczeniami systemowymi.

Wtyczka AdBlock

Czasem jest tak, że tylko niektóre strony nie chcą się otworzyć. Wydawać się to może bardzo dziwne, ale wyjaśnienie jest proste. Problem może stanowić wtyczka typu AdBlock. Wtyczka ta filtruje treść strony i nie wczytuje reklam.

Poradzenie sobie z tego rodzaju kłopotem jest stosunkowo prostym zadaniem. W ustawieniach wtyczki trzeba dodać wyjątek dla konkretnej strony i zezwolić na pojawianie się treści reklamowych.

Przeglądarka – poszukiwanie pomocy

Przytoczone informacje to rzecz jasna nie wszystko, z czym należy się liczyć. Niemniej to nie jest w tym momencie najważniejsze. Teraz kluczowe jest to, że można rozmawiać o sytuacjach, w których profesjonalne wsparcie nie jest konieczne. Jeżeli przeglądarka nie otwiera stron, nie musimy więc obawiać się tego, że konieczna jest kosztowna naprawa.

Choć rzecz jasna zdarzają się różne sytuacje i tym samym poszukiwanie profesjonalnej pomocy należy brać pod uwagę. Gdyby potrzeba było jakichś konkretów, dobrym pomysłem wydaje się prześledzenie pojawiających się komentarzy. Kiedy nie ma własnych doświadczeń, dobrze jest skorzystać z cudzych. Oczywiście trzeba też pamiętać o tym, że publikowane opinie niekoniecznie muszą odzwierciedlać to, co działo się w rzeczywistości. Zdarza się, że ludzie dzielą się swoimi opiniami pod wpływem impulsu.