bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

płytki kamień
Lifestyle

Płytki kamień – sprawdzony sposób na stylową aranżację

Stosowanie wysokiej jakości płytek kamiennych to krok, na który decyduje się coraz większa liczba inwestorów – warto pamiętać o tym, że wytrzymałe i efektowne płytki kamienne staną się wyjątkową i niezwykle trwałą ozdobą wielu pomieszczeń.

Płytki kamień – zalety

Stosowanie płytek wyprodukowanych przy użyciu naturalnego kamienia niesie ze sobą szereg rozmaitych korzyści – kamienne płytki są niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu doskonale znoszą różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego płytki z kamienia cechują się także oryginalnym i niezwykle efektownym wyglądem. Warto pamiętać o tym, że płytki z naturalnego kamienia są także jednym z najbardziej ekologicznych materiałów, a sposób ich produkcji nie stwarza zagrożenia dla środowiska naturalnego. Nie można zapominać również o tym, że naturalne kamienne płytki – https://kaflando.pl/kategoria-produktu/plytki-imitujace-kamien/ są niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, które dopasuje się do wielu różnych aranżacji.

Płytki kamień – efektowne płytki z trawertynu

Trawertyn to porowata skała osadowa, której głównymi składnikami są aragonit i kalcyt. Trawertyn w większości przypadków charakteryzuje się białym zabarwieniem, niekiedy mogą występować na nim także czerwone lub żółte uwarstwienia. Trawertyn wyglądem przypomina marmur, jest jednak od niego bardzie miękki, charakteryzuje się także nieco większą porowatością. Płytki wykonane z trawertynu sprawdzą się doskonale we wnętrzach urządzonych w rustykalnym stylu – naturalny, nieco surowy wygląd trawertynu podkreśli wysublimowany charakter rustykalnych aranżacji. Oprócz tego płytki z trawertynu okażą się także świetnym dopełnieniem wnętrz w skandynawskim stylu – subtelne kolory kamiennych płytek podkreślą oszczędny styl pomieszczeń tego typu.

Marmurowe płytki – kiedy wybrać?

Płytki wykonane z klasycznego marmuru stanowią jeden z najlepszych sposobów na stylowe dopełnienie wielu aranżacji – marmurowe płytki, dzięki ciekawej fakturze i subtelnym zdobieniom, sprawdzą się między innymi we wnętrzach utrzymanych w klasycznym stylu. Warto pamiętać o tym, że marmur cechuje się między innymi wysoką odpornością, która gwarantuje przedłużenie żywotności oraz nienaganny wygląd płytek. Płytki marmurowe sprawdzą się idealnie jako pokrycie ścian i podłóg w łazience – połączenie szlachetnego wyglądu marmuru z dodatkami w złotym kolorze ułatwi stworzenie eleganckiej i niezwykle oryginalnej aranżacji. Wybierając płytki marmurowe do łazienki koniecznie należy zwrócić uwagę na wykończenie poszczególnych rozwiązań – podczas zakup pokrycia marmurowego na podłogę warto zdecydować się na płytki o matowym wykończeniu, które zagwarantują bezpieczeństwo oraz ułatwią wykonywanie codziennych czynności. Wybierz płytki do swojego wnętrza na https://kaflando.pl/