Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Najlepsze gry bez internetu

21 lutego 2023 Gmes

Najlepsze gry bez internetu to chyba jedna z najpopularniejszych kategorii w dedykowanych sklepach, zwłaszcza tych na urządzenia mobilne. Nic w tym dziwnego. Niemalże każdy oddał się prostej przyjemności zabijania czasu w podróży z pomocą kolejnej wersji tetrisa czy gry typu połącz trzy. Niemniej trudno jest jednoznacznie wskazać najlepsze tytuły w tej kategorii. Ostatecznie wszystko zależy od preferencji lub mówiąc inaczej – gustu. Pomimo tego w poniższym tekście postaramy się wskazać tytuły, które będą godne twojego czasu.

Komórka w podróży

Zanim przejdziemy do sedna tematu należy zastanowić się jakie cechy posiadają dobre gry bez internetu. Przede wszystkim musi to być tytuł całkowicie offline. Nie może on wymagać logowania, weryfikacji lub połączenia w celu wyświetlania reklam. Dodatkowo połączyć to musimy ze standardowymi cechami dobrej gry mobilnej. Krótkie rundy/mecze, duża zachęta do podejmowania kolejnych prób oraz niska cena. Przyglądając się temu schematowi nie trudno jest stwierdzić, że najlepiej sprawdzą się gry typu arcade, dodatkowym bonusem byłaby oferta darmowego dostępu. Sprawdzą się tutaj zdecydowanie tytuły takie jak: 

  • 2048
  • Vampire Survivors
  • Angry Birds

Jednak jeśli preferujemy nieco bardziej rozbudowaną, długotrwałą rozgrywkę też nie zabraknie nam opcji. Popularne swego czasu gatunki takie jak dungeon crawlery i karcianki przyczyniły się do powstania wielu ciekawych tytułów. Dungeon Cards pomimo swej pozornej prostoty zapewni ci rozrywkę na długie godziny. Podobnie sprawa ma się w przypadku gry One Bit Adventure.

Gry offline na pc

Kwestia gier na laptopy czy urządzenia stacjonarne jest nieco bardziej skomplikowana. Ze względu na naturę rynku gier tytuły darmowe zazwyczaj wymagają stałego połączenia z internetem. Te które oferują funkcjonalność offline wymagają mniejszych lub większych opłat. Nie mniej mając na uwadze te problemy i starając się dobrać tytuły tak by zdały się zarówno w podróży i w domu skomponowaliśmy listę tytułów w, której każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Kontynuując trend karcianek tytułem, który z pewnością cię zainteresuje jest Slay the Spire. Za stosunkowo niewielką cenę otrzymasz dostęp do gry zachęcającej cię do rozegrania “ostatniej” kolejnej rundy. A jako, że jest karcianką to sprawdzi się również na małym stoliku w pociągu lub nawet na kolanach. Jednak jeśli karcianki to nie twój styl to równie dobrze możesz zdecydować się na jeden z wielu tytułów typu roguelike. Ich cechą charakterystyczną jest odblokowywanie nowej zawartości z każdą rozegraną rundą, zatem doskonale sprawdzają się jako subtelne zabijacze czasu.

Im taniej tym lepiej

Co jeśli jednak szukamy opcji w pełni darmowej? Wydawać by się mogło, że w takim przypadku pozostaje nam jedynie piratowanie wybranych tytułów. Jest to jednak błędne przekonanie ponieważ istnieją darmowe gry bez internetu na komputer. Można tutaj również wspomnieć o aplikacjach pozwalających na obsługiwanie gier mobilnych na twoim urządzeniu. Rozwiązanie to sprawia, że miałbyś dostęp do wszystkich rozwiązań z pierwszego akapitu. Ponadto istnieją samodzielne tytuły oferujące dużo zawartości w tym przedziale cenowym. Expendabros, Helltaker czy Wyrmsun to jedynie niektóre z nich, jednak już one same pozwolą na przyjemne spędzenie wielu godzin. Zwłaszcza w przypadku osób lubiących przechodzenie gier bez internetu na 100%.

Redakcja bezpiecznypc.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zarządzanie zasobami
sztuczna inteligencja w biznesie
tiktok like

Jesteś zainteresowany reklamą?