Strona główna
Internet
Tutaj jesteś
Internet przewaga internetu światłowodowego

Na czym polega przewaga internetu światłowodowego?

Data publikacji 24 listopada 2022

Nauka zdalna, praca w trybie home office, TV online – tak wygląda w ostatnich latach nasza wirtualna rzeczywistość. Wszystkie te czynności obciążają zarówno domowe jak i firmowe łącza, zwłaszcza, jeśli z łącza internetowego korzysta równocześnie kilka osób. Jest na to jednak sposób – internet światłowodowy o największej i najlepszej przepustowości, która wykorzystuje fale świetlne.

Czym jest łącze światłowodowe?

Na wstępie należy wyjaśnić sobie, co to właściwie jest światłowód. Otóż jest to przewód wykonany z elastycznego, przezroczystego włókna szklanego lub sztucznego tworzywa, pozwalający przesyłać światło pomiędzy dwoma jego końcami, nawet jeśli są one oddalone od siebie nawet i o setki kilometrów. Cały proces odbywa się z olbrzymią prędkością a przesyłać można dowolną ilość danych. Poznajmy jego wszystkie zalety!

Przewaga światłowodu nad pozostałymi rozwiązaniami

Internet światłowodowy na Śląsku oferuje wręcz nieograniczone możliwości. Skąd się bierze ta jego współczesna przewaga nad pozostałymi rozwiązaniami, które były wykorzystywane na świecie przez ostatnie stulecie? Użytkownicy internetu światłowodowego w Rudzie Śląskiej jako główną zaletę wymieniają stabilność połączenia. Nawet jeśli z sieci równocześnie korzysta kilku domowników, u żadnego z nich nie nastąpi spadek prędkości. Jest to szczególnie istotne w przypadku odbywania spotkań online a także dla miłośników gier. Odtąd nie muszą się martwić o opóźnienia w transmisji, oddając się w pełni rywalizacjom z innymi internetowymi graczami. Decydując się na internet światłowodowy w Bytomiu, zyskujemy łącze wysoce odporne także na wszelkie niesprzyjające warunki atmosferyczne, tj. śnieg, deszcz czy porywisty wiatr. Nie mają również wpływu jakiekolwiek zakłócenia radiowe czy elektromagnetyczne. Można powiedzieć, że światłowód jest całkowicie bezawaryjny. Jego przewody nie iskrzą, nie nagrzewają się ani nie ulegną żadnemu uszkodzeniu np. w wyniku przepięcia elektrycznego.

Inną ogromną przewagą nad starszymi rozwiązaniami jest możliwość przesyłania danych z ogromną prędkością. Wysoka przepustowość to najważniejsza cecha światłowodu i to ona właśnie odpowiada za tak dużą prędkość pobierania. Dzięki temu oglądanie filmów w wysokiej jakości 4K czy jakiekolwiek inne transmisje są prawdziwą przyjemnością. To zaleta istotna również dla tych użytkowników internetu, którzy udostępniają duże pliki czy też zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

Dostawcy internetu światłowodowego

Jeśli zależy nam na szybkim i niezawodnym łączu, warto porównać oferty dostawców internetu światłowodowego na śląsku. Jednym z nich jest firma Elsat, oferująca pakiety o różnej maksymalnej prędkości przesyłu, dedykowane zarówno budynkom wielorodzinnym jak i jednorodzinnym. 

Jak dodać drukarkę do komputera? Poradnik

Redakcja bezpiecznypc.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?