bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

monitor
Komputery

Monitor poleasingowy – czy warto kupić?

Bez dobrego monitora trudno użytkować komputer, a szczególnie wtedy, gdy jesteśmy miłośnikami grania. Jednak dobrej klasy monitor to także duży wydatek. Na szczęście alternatywą może być monitor poleasingowy.

Jeśli chcemy być naprawdę zadowoleni z zakupu monitora, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Przede wszystkim trzeba się zastanowić nad wielkością ekranu. Im większy, tym lepiej, ale nie każdy rozmiar zmieści się na biurku. Do tego istotna jest rozdzielczość (co najmniej Full HD), jak najniższy czas reakcji, jak najwyższe odświeżanie ekranu i cyfrowe złącza. Okazuje się jednak, że cena takiego monitora może nie być wcale mała. Zaczyna się więc szukanie alternatywy. Rezygnujemy z oczekiwań i sprawdzamy, cenę i tak na okrągło. Tymczasem, zamiast dokonywać takiego kompromisu, lepiej kupić monitor wysokiej klasy, ale poleasingowy, więc dużo tańszy niż oferowany w sklepie.

Poleasingowy, czyli jaki?

Na początek warto wyjaśnić, co rozumiemy przez określenie sprzęt poleasingowy. Duże firmy i korporacje zwykle wykorzystują olbrzymie ilości sprzętu IT. Często nie opłaca im się go kupować. Również ze względu podatkowych wolą podpisać umowę leasingową. W ramach takiej umowy leasingodawca udostępnia leasingobiorcy określoną w umowie ilość komputerów, laptopów i właśnie monitorów. W zamian za to leasingobiorca co miesiąc płaci opłatę (ratę). Po zakończeniu umowy sprzęt wraca do leasingodawcy, a leasingobiorca podpisuje nową umowę i otrzymuje nowy sprzęt. Oddany przez leasingobiorcę sprzęt trafia na rynek wtórny, gdzie jest oferowany właśnie jako poleasingowy.

Zalety monitorów poleasingowych

Monitor poleasingowy to tak naprawdę same zalety. Przede wszystkim można zdobyć sprzęt najlepszych producentów (np. Dell, LG). Po drugie otrzymujemy dostęp do monitora o bardzo wysokiej jakości z doskonałymi parametrami technicznymi. To dodatkowa zaleta, jeśli jesteśmy miłośnikami gier. Do tego nie musimy chodzić na kompromis, ponieważ w atrakcyjnej cenie dostaniemy nawet bardzo duży monitor. Istotne jest także to, że monitory poleasingowe mogą kosztować nawet połowę tego, co trzeba zapłacić za monitor nowy i niekoniecznie z tak dobrymi parametrami.

Gdzie kupić monitor poleasingowy?

Skoro warto kupić monitor poleasingowy, należy jeszcze sprawdzić, gdzie w ogóle można nabyć taki sprzęt. Okazuje się, że działa coraz więcej sklepów, które specjalizują się w sprzęcie poleasingowym. To nie tylko stacjonarne sklepy, ale i internetowe. Warto sprawdzić ich ofertę.

Monitor poleasingowy to doskonała okazja, żeby w atrakcyjnej cenie nabyć sprzęt o bardzo wysokich parametrach, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Warto o tym pamiętać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.