Strona główna
Internet
Tutaj jesteś

Wybieramy hosting serwerów – co brać pod uwagę?

11 października 2021 hosting serwerów

Wybór odpowiedniego hostingu serwerów dla strony internetowej może być nie lada wyzwaniem. Przeglądając dostępne oferty można wybierać wśród parametrów, które są nie do końca jasne dla wszystkich. Na co więc zwrócić uwagę jeśli potrzebujemy sprawdzonego rozwiązania dla własnej witryny www? Podpowiadamy.

Jakie parametry techniczne hostingu serwerów brać pod uwagę?

Przeglądając dostępne oferty to z pewnością rzuci nam się w oczy parametr związany z procentową wartością bezawaryjnego działania. Współcześnie urządzenia są na tyle niezawodne, że parametr ten wynosi około 99 procent. Wybierając więc konkretną ofertę warto upewnić się, że posiada wskaźnik oscylujący w tej wartości. Należy też sprawdzić regulamin usługi i to w jakim stopniu sposób firma hostingowa rekompensuje sytuację w której ten wskaźnik spadnie poniżej tego poziomu.

Limit transferu to już rzadkość, ale w niektórych ofertach wciąż może pojawić się to nieprzyjemne ograniczenie. Oznacza to, że po wykorzystaniu określonej puli przesyłu danych z oraz do serwera może nastąpić czasowe wyłączenie usługi lub ograniczenie szybkości łącza. Jest to w pewnym sensie relikt dawnych czasów i zwykle pojawia się tylko w najtańszych ofertach. Firmy hostingowe zabezpieczają się w ten sposób przed nadmiernym wykorzystaniem ich urządzeń.

Parametry sprzętowe urządzenia na którym znajdzie się nasza strona internetowa mają kluczowe znaczenie w kwestii wydajności. Co ciekawe, nie musimy znać się na tego typu rzeczach, aby zakupić usługę dopasowaną do naszych potrzeb. Bardzo często już na wstępnym etapie rozmowy można uzyskać od konsultanta propozycje, które sprawdzą się w naszym przypadku.

Wybór odpowiedniego usługodawcy to rzecz kluczowa

Jeśli wybieramy hosting serwerów to należy koniecznie zwrócić uwagę na dostawcę usług. Liczy się przede wszystkim to jaką renomę posiada na rynku i jak długo działa w tej branży. Przeglądając opinie zadowolonych i tych mniej szczęśliwych klientów można wyrobić sobie zdanie na temat konkretnego dostawcy hostingu.

Bardzo ważną kwestią jest jakość obsługi klienta. Najlepiej jeśli pomoc techniczna jest świadczona całodobowo oraz przez 7 dni w tygodniu. Wybierając najlepszą ofertę hostingową nie możemy mieć nigdy stuprocentowej pewności odnośnie tego czy w jakimś momencie nie będzie potrzeby, aby sięgnąć po telefon i poszukać szybkiego wsparcia. Nawet w sytuacjach czasem wynikających z własnych pomyłek. W takich przypadkach liczy się to w jaki sposób będziemy obsłużeni oraz czy przyjdzie nam długo poczekać na rozwiązanie zgłoszonego problemu.

Redakcja bezpiecznypc.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

zarządzanie zasobami
sztuczna inteligencja w biznesie
tiktok like

Jesteś zainteresowany reklamą?