bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

wymiana baterii iphone
Lifestyle

Wszystko, co trzeba wiedzieć o wymianie baterii w iPhone

Posiadanie iPhone to ogromny prestiż. Dla niektórych jest to coś nieosiągalnego, ponieważ po prostu nie stać ich na zakup sprzętu Apple. Osoby, które mogą cieszyć się tym przywilejem z pewnością doceniają możliwość korzystania ze sprzętu, który ma być na lata. Jak to bywa z elektroniką wszelkiego rodzaju, ulega ona awariom. Jedną z najczęściej wykrywanych usterek w iPhone’ach jest konieczność wymiany baterii. Postanowiliśmy stworzyć poradnik, dzięki któremu będzie łatwiej przygotować się na taką usługę. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do lektury naszego artykułu.

Gdzie wymienić baterię do iPhone’a?

Szczęśliwcy, którzy posiadają iPhone’a mogą się skierować zarówno do zwykłych salonów komórkowych oraz do licencjonowanych serwisów Apple. Wymiana baterii w iPhone XR w salonie komórkowym jakich wiele wiąże się z pewnym ryzykiem. Przede wszystkim sam zakup takiego telefonu to niemały koszt, więc nikt nie chciałby oddać smartfona bez pewności, że wróci on w dobrym stanie. Niestety, takie historie mają miejsce i chociaż wina jest ewidentnie po stronie osób pracujących w takich miejscach, to jednak też trzeba trochę ich usprawiedliwić. Nie zawsze mają oni możliwość obcowania z najnowszymi technologami Apple, a tak to właśnie wygląda w licencjonowanych salonach. 

Temat licencjonowanych salonów Apple ma zdecydowanie więcej zalet. O ile zwykłe salony za swoje usługi żądają mniejszych pieniędzy, to jednak o ile za profesjonalny serwis trzeba będzie zapłacić więcej, to jednak mamy wtedy pewność, że naprawa zostanie przeprowadzona w sposób należyty. Wymiana baterii w iPhone XS Max to poważne przedsięwzięcie, któremu bez problemu sprostają fachowcy zatrudnieni w salonach Apple. Dużą zaletą jest jeszcze to, że taka usługa zostanie prawdopodobnie przeprowadzona tego samego dnia. 

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone?

Zdecydowanie się na naprawę czy wymianę części w iPhone to niestety nie są małe koszty. O ile telefon jest na gwarancji, to za taką usługę nie zapłacimy ani grosza, natomiast w przypadku sprzętu pogwarancyjnego wygląda to zgoła inaczej. Wymiana baterii w iPhone XS to zupełnie inny koszt aniżeli w telefonach starszej generacji jak iPhone SE czy iPhone 6,7 oraz 8. 

Jeżeli chodzi o iPhone XS to trzeba zapłacić około 300-350 zł, a z kolei starsze telefony to koszt mniejszy o 100 zł. Jest to rodzaj usterki, którą trzeba wyeliminować jak najszybciej, ponieważ trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie z telefonem z zużytą baterią. O ile z niektórymi usterkami można posiadać telefon, to jednak wymiana baterii jest czymś wręcz wymaganym.

Więcej na temat naprawy powyższych modeli przeczytasz na: