bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

Samsung Galaxy S22
Lifestyle

Samsung Galaxy S22+ 5G – czy to dobry smartfon do gier?

Wirtualna rozrywka pod postacią gier wideo to ulubiony sposób wielu osób na spędzanie wolnego czasu. Na całe szczęście obecnie gracze nie są skazani na dedykowane do tego konsole i gamingowe komputery – wystarczy smartfon do gier. Dzisiaj przyjrzymy się smartfonowi Samsung Galaxy S22+ 5G i zastanowimy się, jak sprawdzi się w roli telefonu gamingowego. Odkryjemy też jego inne sekrety, dzięki którym to, jak robić zdjęcia nocą telefonem, już nigdy nie będzie zagadką. Jeśli chcesz poznać jedno z topowych urządzeń marki Samsung – zapraszamy do czytania! 

Samsung Galaxy S22+ 5G – flagowiec marki

Samsung Galaxy S22+ 5G to smartfon pochodzący z serii S, czyli topowej linii marki, oczywiście obok składanych telefonów spod szyldu Z. Widać to już na pierwszy rzut oka, zapewne dzięki nowoczesnym kształtom i solidnemu wykonaniu. Telefon pewnie leży w dłoni, pomimo faktu, że jego ekran jest duży i oferuje nam aż 6,6 cala przestrzeni roboczej.

Dodatkowym plusem tego telefonu pod względem wizualnym z całą pewnością będzie jego bogata gama kolorystyczna, spośród której każdy użytkownik może wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Samsung Galaxy S22+ 5G jest dostępny aż w pięciu nowoczesnych odcieniach, które świetnie współgrają z wykonaniem urządzenia i podkreślają jego flagowy charakter.

Czy S22+ to dobry telefon gamingowy?

Żeby móc odpowiedzieć na pytanie, czy Samsung Galaxy S22+ 5G to dobry smartfon do gier, musimy najpierw zastanowić się, co jest potrzebne w każdym telefonie dla gracza. Za jakość wirtualnej rozrywki odpowiadają głównie trzy aspekty telefonu – wydajność jego podzespołów, która pozwoli cieszyć nam się rozgrywką bez żadnych ścięć, dobra bateria i wyraźny oraz jasny ekran. Jak na każdym z tych pól radzi sobie omawiany przez nas telefon?

Samsung Galaxy S22+ 5G to zdecydowanie urządzenie, które może zostać nazwane telefonem gamingowym. Zacznijmy od kwestii specyfikacji: posiada ośmiordzeniowy procesor wspierany przez 8GB pamięci RAM, co pozwala mu na odpowiednią wydajność w każdej sytuacji. Z takimi podzespołami ten smartfon będzie w stanie uruchomić nawet najbardziej zaawansowane graficznie gry mobilne.

Ekran w tym smartfonie do gier również staje na wysokości zadania. Jak zdążyliśmy już wspomnieć, jest dosyć duży, co pozytywnie wpłynie na komfort naszych sesji z grami. Dodatkowo jego odświeżanie przebiega w tempie 120 razy na sekundę, co daje wrażenie jeszcze większej płynności.

S22+ a fotografia

Jeśli ktoś zastanawia się, jak robić zdjęcia nocą telefonem, powinien mieć świadomość, że dla jakości zdjęć nocnych kluczowe znaczenie ma matryca aparatu. To ogromny atut Samsunga Galaxy S22+ 5G, gdyż posiada on cały szereg usprawnień pod tym kątem.

Przy wykonywaniu zdjęć tym smartfonem w słabym oświetleniu, aparat natychmiast to wykryje i dostosuje swój unikalny tryb łączenia pikseli w celu uzyskania jak najlepszego naświetlenia fotografii. W połączeniu z antyrefleksyjną soczewką aparatu będzie mogło to sprawić, że dostrzeżemy masę szczegółów nawet w sytuacji, kiedy zdjęcie będzie oświetlał tylko blask księżyca.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska