Strona główna
Komputery
Tutaj jesteś

Nowa bateria do laptopa – oryginalna czy zamiennik?

29 czerwca 2022 Nowa bateria do laptopa

Dobry laptop ma za zadanie służyć nam nie rok czy dwa ale znacznie dłużej. Inwestując nie małą kwotę w sprzęt, liczymy na to, że będzie on spełniał nasze oczekiwania i nie wymagał napraw. Niestety niektóre jego części po 4 czy 5 latach mogą już być nie tak sprawne jak na początku i wymagać będą wymiany. Szczególnie często zdarza się tak w przypadku baterii. Nie ma się co dziwić, kiedy korzystamy z laptopa przez cały rok po 8 godzin dziennie. W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć temat baterii i zastanowić się czy zawsze musimy kupować oryginalną wersję czy też po prostu wystarczy odpowiedni zamiennik.

Zepsuta bateria to nie koniec świata

Jak wyżej wspomniano, zepsute baterie są rzeczą normalną po dłuższym czasie użytkowania. Nie oznacza to wcale że musimy decydować się na wymianę całego sprzętu. Wystarczy dobrać jedynie odpowiedni model i właściwie go wymienić. Na stronie AkcesoriaMarket.pl łatwo i sprawnie dobierzemy odpowiednią baterię. Dzięki dodatkowym usługom można tam również wykonać serwis wymiany baterii. Całość tego zadania nie potrwa długo więc szybko będziemy mogli wrócić do sprawnego działania naszego sprzętu. 

Czy warto kupić zamiennik baterii w laptopie?

Oryginalne baterie do laptopów nie należą do małych wydatków. Szukając właściwych modeli ludzie zazwyczaj boją się zwracać uwagę na zamienniki, ze względu na obawę, czy zadziałają poprawnie. Tak naprawdę zamienniki baterii mają identyczne parametry jak ich oryginalne wersje. Obawę mogą budzić ceny tego typu produktów, gdyż są znacznie się różnią. Spowodowane jest to przede wszystkim różnicą w popularności danej marki. Producenci znanych  firm często zawyżają ceny, ze względu na to, że są znani i i tak będą mieli cały czas swoich klientów. Jeżeli więc nie chcemy przepłacać, najlepiej będzie po prostu zdecydować się na zakup właściwego zamiennika ze sprawdzonego źródła.

Producenci baterii często oferują jedynie rok gwarancji na swoje produkty. Nie jest to tak dużo. Po roku może stać się naprawdę dużo. Na stronie AkcesoriaMarket.pl wszystkie zamienniki baterii obowiązuje okres dwuletniej gwarancji.

Wymiana baterii w domu czy w serwisie? 

Zdecydowanie bezpieczniejszą opcją będzie wymiana baterii w serwisie lub też u specjalisty. Przeczytaj, zanim wyciągniesz baterię w laptopie co może się stać, jeżeli nie zadziałasz zgodnie z instrukcją. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to tak oczywista sprawa. Niektórzy niestety stracili całe dane z komputera przez nieumiejętne wykonanie tego zadania. Zanim podejmiesz się samodzielnej wymiany baterii, przeczytaj też ten artykuł.

Redakcja bezpiecznypc.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Hibernacja komputera - co to jest?
Jak usunąć dane z komputera przed sprzedażą?
Podłączanie dysku HDD do komputera - jak to zrobić?

Jesteś zainteresowany reklamą?