bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

Komputery All In One
Komputery

Komputery All In One – czy warto się na nie zdecydować do biura?

Komputer stacjonarny czy może mobilny laptop – który produkt lepiej będzie odpowiadał oczekiwaniom użytkowników biurowych? Jeśli nie możesz dokonać wyboru jednego ze wskazanych sprzętów, zobacz ofertę na komputery All In One (AIO). Czym one są? Jak działają i dla kogo są przeznaczone?

Komputery przyszłości

Komputery All In One, nazywane w skrócie AIO, są sprzętami „wszystko w jednym”. Zamiast laptopa czy komputera stacjonarnego oraz monitora, kupujesz jedno urządzenie, w które wbudowane są monitor i jednostka centralna. Z pozoru może wydawać się, że masz do czynienia z zaawansowanym sprzętem, ale ukrywa się w nim po prostu wszystko, co powinien mieć dobry komputer, a więc procesor, płyta główna, dysk twardy czy pamięć RAM, karta dźwiękowa i graficzna o dobrych parametrach. Chodzi o rozwiązanie dla wymagających.

To urządzenie, które zostało stworzone z myślą o osobach, którym zależy na wysokich parametrach użytkowych, estetyce wykonania, ale i kompaktowych wymiarach urządzenia. Można powiedzieć, że AIO to komputer stacjonarny, który w jednej obudowie, za matrycą, mieści wszystkie niezbędne podzespoły.

Dlaczego warto zdecydować się na komputer AIO do biura?

Oferta producentów sprzętów typu All In One być może nie jest tak rozbudowana jak w przypadku laptopów czy stacjonarnych komputerów, ale jest z czego wybierać. Każde urządzenie AIO jest kompaktowym rozwiązaniem, co w przypadku niewielkich stanowisk pracy we wspólnej przestrzeni biurowej ma znaczenie. Nie ma potrzeby, jak w przypadku stacjonarnych jednostek, mieć biurka z dolną półką, ponieważ cały sprzęt ustawia się na blacie. Część modeli tych komputerów można też powiesić na ścianie przy użyciu odpowiedniego uchwytu i obsługiwać je za pomocą bezprzewodowej klawiatury i myszki.

Produkty AIO to komputery o wysokiej estetyce wykonania, pozbawione licznych kabli, jakie zwykle biegną od jednostki centralnej do monitora. Są energooszczędne, ponieważ ich podzespoły zużywają mniej energii.

Jaki komputer AIO wybrać?

Wielu producentów oferuje swoim klientom komputery AIO. Na potrzeby wyposażenia biura przedsiębiorcy i jego pracowników można zdecydować się na urządzeniaDell All In One, z wysoką rozdzielczością ekranu Full HD i przekątną 21,5 cala lub 23,8 cala. Wyposażone są one w nowoczesne procesory Intel Core i3, i5 lub i7. Podobne parametry mają komputeryLenovo AIO, wśród których wyróżniają się modele z dotykowym ekranem i dyskiem twardym o pojemności nawet 1 TB.

Jeśli w biurze jest naprawdę mało miejsca, można zainwestować też w komputeryAll In One HP z 20‑calowym ekranem. W tej kategorii sprzętowej są również AIO HP o wysokiej rozdzielczości 3440×1440 UWQHD. Także i one mogą mieć ekran dotykowy.

Najlepiej dopasować parametry komputera AIO do własnych potrzeb i wymagań potencjalnych użytkowników.