Strona główna
Internet
Tutaj jesteś
Internet Komputer nie widzi karty graficznej

Komputer nie widzi karty graficznej. Co zrobić?

Data publikacji 29 grudnia 2022

Kiedy komputer nie widzi karty graficznej, oznacza to, że komputer nie może wykorzystać jej do wyświetlania obrazu. Może to być spowodowane wadliwym sprzętem, uszkodzeniem oprogramowania lub problemami z konfiguracją. Jeśli Twój komputer nie widzi karty graficznej, zastosuj poniższe kroki, aby rozwiązać problem.

Zobacz także: Co zrobić gdy komputer lub laptop nie widzi Wifi?

Komputer nie widzi karty graficznej

Co zrobić jeśli komputer nie widzi karty graficznej?

Kiedy komputer nie widzi karty graficznej, należy najpierw sprawdzić zasilacz i okablowanie. Należy sprawdzić, czy zasilacz ma wystarczającą moc, aby zasilić kartę graficzną, oraz czy wszystkie wtyczki są poprawnie podłączone.

W przypadku, gdy wtyczki są niepoprawnie podłączone, należy je poprawić, aby upewnić się, że komputer może wykorzystywać moc karty graficznej. Jeśli zasilacz jest zbyt słaby, należy zakupić zasilacz o wyższej wydajności, aby móc w pełni wykorzystać moc karty graficznej.

Restart komputera

Kiedy komputer nie widzi karty graficznej, pierwszym krokiem, jaki należy wykonać w celu usunięcia problemu, jest restart komputera. Zazwyczaj wystarczy wyłączyć komputer, a następnie ponownie go uruchomić.

Jeśli ponowne uruchomienie nie rozwiąże problemu, należy upewnić się, że wszystkie połączenia w obudowie są właściwie podłączone. W szczególności należy sprawdzić, czy karta graficzna jest poprawnie włożona do gniazda i czy jest ona prawidłowo zamontowana w obudowie. Jeśli karta graficzna wciąż nie jest widoczna, należy sprawdzić, czy jest ona wspierana przez system.

Spróbuj rozwiązać problem. Sprawdź ustawienia BIOS

Kolejnym krokiem w próbie rozwiązania problemu z komputerem, który nie widzi karty graficznej, jest sprawdzenie ustawień BIOS. Aby to zrobić, należy wcisnąć przycisk zasilania, gdy na ekranie pojawi się logo producenta systemu, a następnie nacisnąć klawisz funkcyjny wskazany w instrukcji dołączonej do komputera lub wyświetlony na ekranie.

W zależności od tego, jak został zainstalowany system operacyjny, może być wymagane wprowadzenie hasła, aby wejść do BIOS. Jeśli to nastąpi, należy wprowadzić hasło określone w instrukcji. Po wejściu do BIOS należy wykonać następujące czynności: sprawdzić, czy karta graficzna jest wykrywana, a następnie, jeśli to konieczne, skonfigurować ustawienia magistrali i uruchomić ponownie komputer.

Komputer nie wykrywa karty graficznej? Przeinstaluj sterowniki

Niezidentyfikowanie lub nieznalezienie karty graficznej może sprawić, że komputer nie będzie działać poprawnie. Jeśli Twój komputer nie jest w stanie zidentyfikować karty graficznej, najlepszym sposobem jest przeinstalowanie sterowników. Przeinstalowanie sterowników może usunąć problem związany z niewykrywaniem karty graficznej.

Aby przeinstalować sterowniki, należy znaleźć sterowniki do karty graficznej i zainstalować je na komputerze. Sterowniki można znaleźć na stronie internetowej producenta karty graficznej lub na stronie internetowej producenta komputera. Po pobraniu sterowników należy je zainstalować i uruchomić ponownie komputer. Po ponownym uruchomieniu komputer powinien wykryć kartę graficzną i działać poprawnie.

Komputer nie widzi karty graficznej. Sprawdź komputer pod względem wirusów

Kolejnym krokiem, jaki należy wykonać, jeśli komputer nie widzi karty graficznej, jest sprawdzenie, czy komputer nie został zainfekowany wirusem. Złośliwe oprogramowanie może zakłócać działanie sprzętu i uniemożliwiać jego normalne działanie. System windows może być zainfekowany.  Aby sprawdzić, czy komputer jest wolny od wirusów, należy wykonać skan systemu antywirusowego, a także skorzystać z narzędzi do czyszczenia, które mogą pomóc w usunięciu potencjalnych infekcji. Po wykonaniu tych działań można spróbować ponownie podłączyć kartę graficzną i sprawdzić, czy komputer ją widzi.

Sprawdź także:

Dlaczego komputer lub laptop nie widzi hotspotu iphone?

Dlaczego komputer z windows 10 nie wykrywa słuchawek?

Redakcja bezpiecznypc.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?