bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

laptopy gamingowe
Komputery

Jakie laptopy gamingowe są najlepsze?

W sklepach ze sprzętem RTV można znaleźć wiele różnych modeli laptopów gamingowych, które nadają się także do codziennego użytku dla osób, które szukają dobrego komputera. Jak wybrać laptopa do gier? Na co zwrócić uwagę?

Laptopy gamingowe – jak wybrać?

Laptop do gier przede wszystkim musi być bardzo wydajny. Głównymi komponentami, na które należy zwrócić uwagę, jest karta graficzna oraz procesor. Nie wolno na tych dwóch elementach oszczędzać, gdyż komputer nie spełni swojej funkcji. Dodatkowo są to dwa komponenty, których nie da się wymienić, a więc tym bardziej poszukiwania dobrego sprzętu należy rozpocząć od sprawdzenia tych parametrów. Karta graficzna powinna być dopasowana do rodzaju gier. Warto zwrócić uwagę na producentów nVidia GeForce RTX lub AMD Radeon. Jeśli chodzi o procesory, to najmocniejsze są najnowsze modele Intel Core i7, a także AMD Ryzen 7 i 5. Z racji tego, że są to najnowsze propozycje, to należy się liczyć z dość wysokimi kosztami zakupu tego sprzętu. Jednak wpływa to na jakość i wydajność. Dobrze jest oczywiście postawić na sprzęt produkowany przez znane marki. Wart polecenia jest laptop Lenovo Legion 5 Pro.

Pamięć RAM w laptopie gamingowym

Na jakość i wydajność laptopa wpływa także pamięć RAM. Dzięki niej komputer może niezawodnie i prawidłowo funkcjonować. Jeśli chodzi o laptopy gamingowe z oprogramowaniem Windosw 10, to w zupełności wystarczy 12 Gb. Jeśli jednak koszty nie są tak istotne, to warto zainwestować w laptopa z pamięcią 32 Gb. Nie tylko wielkość się liczy, ale także szybkość, czyli częstotliwość pamięci. Obecne minimum w gamingowych komputerach to kość DDR5, choć warto oczywiście postawić na nowsze i lepsze wersje. W większości laptopów pamięć można zwiększyć, co także warto wziąć pod uwagę podczas zakupów.

Dysk SSD w laptopach gamingowych jest niezbędny

Nawet najlepszy procesor i grafika nie poradzą sobie bez dobrego dysku twardego. Jeśli będzie on wolny, to gry także będą się wolno wgrywać. Najlepsze są dyski SSD, które mają dużo większą wydajność od ich poprzedników HDD. Szybciej się ładują i są bezgłośne. Takie dyski mają laptopy Lenovo Legion, które znakomicie nadają się dla wymagających graczy. Oczywiście można znaleźć na rynku laptopy gamingowe z dystkiem HDD, jednak są one rzadkością. Można wybrać model, w którym zastosowany jest dysk SSD 128 Gb, a także drugi znacznie pojemniejszy HDD, na którym można trzymać kobie lub inne pliki. Gry oczywiście i cały system powinny być na SSD, który szybciej działa i powoduje, że komputer nadaje się do najbardziej wymagających gier.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.