bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

Jaką prędkość Internetu wybrać do mieszkania
Internet

Jaką prędkość Internetu wybrać do mieszkania i domu jednorodzinnego?

Niezależnie od tego, czy chcemy zamieszkać w niewielkim mieszkaniu, czy może w nieco większym domku jednorodzinnym – na pewno zależy nam na tym, aby mieć stały dostęp do najważniejszych usług, które podnoszą komfort życia. W dzisiejszych czasach ogromne znaczenie ma dostęp do sieci i korzystanie z takiego łącza, które zapewnia odpowiednią prędkość przesyłu i zapisu danych. Czy Internet światłowodowy jest dobrym rozwiązaniem? Jaką prędkość powinien mieć Internet w domu wolnostojącym, a jaką w mieszkaniu, aby zapewniał płynny transfer danych?

Jaki Internet wybrać do mieszkania lub domu jednorodzinnego?

Poszukujący ofert dostawców usług internetowych zazwyczaj zwracają uwagę na trzy czynniki – szybkość łącza, jego stabilność oraz brak limitów. Korzystanie z Internetu w domowym zaciszu powinno być komfortowe dla wszystkich użytkowników. Na pewno nikt nie chce doprowadzić do sytuacji, w której zabraknie dostępu do sieci. Dlatego też sprawdzając oferty dostawców Internetu, przede wszystkim dopytajmy, czy nie posiada on żadnego limitu.

A co z prędkością łącza? Warto zwrócić uwagę na to, jak korzystamy z sieci i ile osób jednocześnie pracuje przy komputerze lub łączy się z siecią przy pomocy tabletu, konsoli lub telefonu. Zazwyczaj jednak minimalna prędkość to 300 Mb/s. Komfortowe może być natomiast posiadanie oferty, która gwarantuje nam ponad 1 Gb/s. Internet światłowodowy oparty na łączu symetrycznym o prędkości wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s oferuje dostawca INEA.

Tego rodzaju łącze doskonale sprawdzi się dla zapalonych graczy, gdyż zapewnia wysoką przepustowość i niskie lagi, ale również w dużym domu, gdzie sieć powinna dotrzeć w każdy jego zakątek. Jeśli pracujemy lub uczymy się zdalnie i często przesyłamy duże pliki, odbywamy wideokonferencje lub łączymy się z siecią pracowniczą, najlepiej sprawdzi się Internet o prędkości minimum 500 Mb/s. Pamiętajmy jednak, że Internet jest znacznie stabilniejszy, jeśli opiera się na łączu symetrycznym – dzięki niemu zarówno prędkość pobierania, jak i wysyłania danych jest taka sama.

Jak weryfikować oferty dostawców Internetu?

Wybierając nowy Internet do domu, na pewno chcemy podjąć jak najlepszą decyzję. Dlatego też powinniśmy skupić się nie tylko na swoich potrzebach, ale także na możliwościach, jakie oferują nam dostawcy tego rodzaju usług. Czasami przyjmujemy, że wcale nie będziemy korzystać ze zbyt wielu udogodnień, dlatego nie sprawdzamy, co może zaoferować nam dana firma. Tymczasem okazuje się, że lepiej jest wybrać rozbudowany pakiet z telewizją, telefonem i Internetem, dzięki czemu zyskujemy kompleksową usługę w najwyższej jakości. 

Na przykład firma INEA oferuje klientom nie tylko Internet światłowodowy, który opiera się na łączu symetrycznym, ale zapewnia również wysokiej jakości telewizję światłowodową dostępną na bezprzewodowym dekoderze. Dla wielu osób będzie to bardzo korzystne i wygodne rozwiązanie. Podczas wyboru dostawcy warto też zwrócić uwagę na to, czy cena jest przystępna i adekwatna do otrzymywanych usług.

Internet światłowodowy – czy jest niezbędny?

Popularny Internet światłowodowy to łącze, które w swoim działaniu wykorzystuje tak zwane fale świetlne. Pozwalają one na dostarczanie Internetu znacznie szybciej, niż ma to miejsce w przypadku wersji radiowej. Dlatego coraz więcej konsumentów poszukuje u dostawców takiej usługi, która zagwarantuje Internet światłowodowy o prędkości dostosowanej do większego domu lub mieszkania – minimum 1 Gb/s. 

Dostawca usług INEA posiada usługę opartą na łączu symetrycznym. Oznacza to, że prędkość pobierania i wysyłania danych jest zawsze taka sama. W efekcie użytkowany światłowód jest stabilny oraz zapewnia niższy ping. Dzięki temu korzystamy z Internetu bez przeszkód, zakłóceń i ekranów ładowania się. Na jaką prędkość możemy liczyć? Internet światłowodowy INEA zapewnia prędkość wielokrotnie wyższą niż 1 Gb/s.