Strona główna
Internet
Tutaj jesteś
Internet pakiet Office

Jak aktywować pakiet Office?

Data publikacji 25 listopada 2021

Wśród najpopularniejszych produktów marki Microsoft można w szczególności wymienić najczęściej wykorzystywany pakiet biurowy, czyli pakiet Office. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jego aktywacji.

Aktywacja pakietu Office

Użytkownicy mają możliwość wyboru pomiędzy poszczególnymi wariantami pakietu Office. Wśród nich można wymienić przede wszystkim tradycyjny Microsoft Office, jak i najnowszy Microsoft 365. Obie wersje różnią się między sobą pewnymi istotnymi aspektami. Pakiet Office 365 można na bieżąco aktualizować i opłacać, co nie ma miejsca w przypadku wyboru standardowego wariantu oprogramowania. Oprócz tego oba warianty różnią się między sobą dostępem do wybranych aplikacji, liczbą dostępnych stanowisk, a także pomocą techniczną.

Aktywacja pakietu Office 2019

Pakiet MS Office 2019 ma dość rozbudowaną funkcjonalność, dlatego tak chętnie jest wybierany przez użytkowników. Aby aktywować tę wersję pakietu należy uruchomić otrzymany plik, a następnie postępować według wskazówek na ekranie. Pakiet Office 2019 ma szereg zalet. Wśród nich można przede wszystkim wymienić czarny motyw interfejsu, usługę głosową, pismo odręczne, a także inne funkcjonalności, które okazują się bardzo przydatne podczas użytkowania oprogramowania.

Aktywacja pakietu Office 2016

Pakiet Office 2016 to udoskonalona wersja pakietu z 2013 roku. Wśród głównych zmian w tej wersji można wymienić usprawnienie pracy w czasie rzeczywistym, dokonanie uaktualnień oprogramowania, a także wprowadzenie usługi „powiedz mi”. W celu uruchomienia pakietu należy go najpierw zainstalować. Po tym działaniu należy włączyć wybrany program i pojawi się „Kreator Aktywacji”. Wystarczy kliknąć „Aktywuj”, a następnie wprowadzić kod aktywacyjny. Po tym działaniu z powodzeniem będzie można korzystać z pakietu.

Aktywacja pakietu Office 2013

Pakiet Office jest kontynuacją wersji z 2010 roku i został wydany pod koniec roku 2012. Wśród głównych funkcjonalności tej wersji można wymienić udoskonalony interfejs graficzny, szerokie możliwości obsługi plików, a także wsparcie w pracy na urządzeniach mobilnych. W celu uruchomienia oprogramowania należy włączyć dowolny program, wybrać kartę „Plik”, a następnie „Aktywuj produkt”. Kolejnym etapem jest wpisanie niezbędnego kodu aktywacyjnego, po czym możliwe będzie pełne korzystanie z produktu.

Aktywacja pakietu Office 2010

Pakiet Microsoft Office 2010 z powodzeniem może być wykorzystywany w przypadku posiadania starszych systemów. W celu aktywowania oprogramowania należy przejść do sekcji „Plik”, a następnie „Pomoc” oraz „Aktywuj klucz produktu”. Oprogramowanie można również aktywować przez telefon. Wśród głównych funkcjonalności tej wersji programu można wymienić usprawnioną nawigację systemową, a także przejrzysty interfejs.

Aktywacja Microsoft Office Professional Plus 2019

Wersja Microsoft Office Professional Plus 2019 jest rozszerzoną wersją standardowego oprogramowania. Dzięki niej możliwy jest dostęp do szerokiej funkcjonalności poszczególnych programów. Z licencji z powodzeniem mogą korzystać użytkownicy prywatni, ale także przedsiębiorstwa o różnej wielkości. Program Microsoft Office Professional Plus 2019 można aktywować w podobny sposób jak standardową wersję. Wystarczy uruchomić plik instalacyjny oraz w odpowiednim momencie wpisać kod aktywacyjny.

Aktywacja Microsoft Office Professional Plus 2010

Microsoft Office Professional Plus 2010 również jest rozszerzoną wersją standardowego oprogramowania. Przeznaczona jest ona głównie dla użytkowników domowych, jednak wypierana jest przez nowsze wersje, co sprawia, że mniejsza ilość użytkowników decyduje się na korzystanie z niej. W celu uruchomienia tego oprogramowania wystarczające jest zainstalowanie pakietu oraz wpisanie klucza aktywacyjnego.

Licencja pakietu Office

Z całą pewnością można stwierdzić, że pakiet Microsoft Office jest jednym z najpopularniejszych oraz najczęściej używanych pakietów biurowych na całym świecie. W sprzedaży aktualnie można znaleźć wersję oprogramowania zarówno na komputery z systemem Windows, jak i Apple. Pakiet Office zawiera w swoim składzie dość zróżnicowane programy. Wśród nich można wymienić Word, Excel, PowerPoint, Outlook i OneNote.

Klucz pakietu Office

Firma Microsoft ma szeroką gamę programów biznesowych oraz domowych, które obejmują Microsoft Office, Microsoft 365 i pakiet Lifetime Office. Wraz z kolejnymi wersjami oprogramowania pojawiają się nowe funkcjonalności, z których użytkownicy bardzo chętnie korzystają. Pakiet Office można zakupić zarówno w formie licencji dożywotniej, jak i wersji subskrypcyjnej, co jest w dużej mierze zależne od potrzeb oraz preferencji użytkownika.

Subskrypcja pakietu Office

Aktualnie dostępne w sprzedaży są różne warianty pakietu Office. Dlatego możliwy jest wybór zarówno dożywotniej licencji, jak i wersji w formie subskrypcyjnej. Przeznaczona jest ona dla przedsiębiorstw o różnej wielkości, ale także takich użytkowników jak nauczyciele, uczniowie oraz studenci, którzy bardzo często korzystają z oprogramowania biurowego. Na pewno będzie to idealne rozwiązanie dla wielu osób.

Redakcja bezpiecznypc.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?