Strona główna
Komputery
Tutaj jesteś

Ile kosztuje dobry laptop do pracy biurowej?

25 stycznia 2021 laptop do pracy biurowej

Przy pracy biurowej coraz więcej zadań wykonuje się za pomocą komputera, dlatego też tym bardziej warto wyposażyć się w porządny sprzęt, który zapewni komfortową i wygodną pracę. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych osób, które planują zakup laptopa do pracy biurowej, ale nie wiedzą, na jaki sprzęt postawić i ile on kosztuje.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządny laptop do pracy biurowej należy zwrócić uwagę na jakość matrycy. Pamiętać należy o tym, że to właśnie rodzaj zastosowanej matrycy ma największy wpływ na zmęczenie wzroku podczas pracy. Najlepszym wyborem są oczywiście ekrany z powierzchnią matową, która nie odbija światła. Godne polecenia są matryce IPS, które zapewniają nie tylko lepsze podświetlenie, ale również szersze kąty widzenia oraz perfekcyjne odwzorowanie kolorów. Jeżeli chodzi o dysk twardy, to zdecydowanie najlepszym wyborem są dyski SSD, które znacząco przyśpieszają pracę laptopa. Komfort pracy zwiększy również wydajny procesor oraz odpowiednia ilość pamięci RAM. Do pracy biurowej w zupełności wystarczy dedykowana karta graficzna, która wyposażona jest we własną pamięć VRAM.


Ile kosztuje dobry laptop do pracy biurowej?

Przy pracy biurowej zazwyczaj nie jest wymagana potężna moc obliczeniowa, dlatego też zakup laptopa biurowego nie powinien nadwyrężyć budżetu. Na większości stanowisk pracy w zupełności wystarczy komputer przenośny, który pozwoli na płynną pracę z pakietem biurowym Office i dedykowanymi aplikacjami korporacyjnymi. Wysokiej jakości laptop biurowy można kupić nawet do 3000 zł. Ciekawą propozycją mogą okazać się także laptopy poleasingowe. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które specjalizują się w sprzedaży sprzętu poleasingowego. W tym przypadku mamy jednak do czynienia ze sprzętem używanym i nie do końca wiemy co kupujemy. 


System operacyjny

Przy zakupie nowego laptopa warto zwrócić uwagę także na to, czy dostępny jest on wraz z systemem operacyjnym. Zakup nowego systemu operacyjnego może wygenerować dodatkowe koszty. Przy nowych laptopach bardzo często system operacyjny Windows z pakietem biurowym jest w korzystnej cenie, dlatego też tym bardziej warto rozważyć taki zakup.

Gdzie znaleźć tanie i dobre laptopy biurowe? Warto poszukać kody rabatowe Ole Ole lub wyprzedaży w tym sklepie. Promocje niekiedy zadziwiają swą opłacalnością. 

Redakcja bezpiecznypc.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Hibernacja komputera - co to jest?
Jak usunąć dane z komputera przed sprzedażą?
Podłączanie dysku HDD do komputera - jak to zrobić?

Jesteś zainteresowany reklamą?