bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

Funkcjonalne szafy RACK
Lifestyle

Funkcjonalne szafy RACK – zalety i zastosowania

Ochrona, organizacja czy serwisowanie nowoczesnej infrastruktury IT wymaga wykorzystania odpowiednich rozwiązań technicznych. Funkcjonalne szafy RACK to produkty, których zalety i zastosowania doskonale korespondują z potrzebami branży teleinformatycznej.

Urządzenia sieciowe, centralki alarmowe, elementy sterownicze instalacji automatyki budynkowej czy systemu PPOŻ to sprzęty, które wymagają odpowiedniej organizacji. Szafa rackowa stanowi doskonałe rozwiązanie w tym zakresie. Szafka serwerowa, elektryczna, sterownicza czy komputerowa umożliwia efektywne zorganizowanie okablowania oraz urządzeń, a także późniejsze łatwe serwisowanie. Stanowi także doskonałą ochroną mechaniczną oraz osłonę przed wilgocią.

Do czego służą szafy RACK?

We wstępie już pokrótce opowiedzieliśmy, do czego służą szafy RACK. Szafki elektryczne stanowią elementy porządkujące i organizujące elementy instalacji teleinformatycznych czy teletechnicznych – zarówno urządzenia, jak i okablowanie. Szafy komputerowe nadają się świetnie do montażu sprzętów takich jak routery, switche, rejestratory monitoringu IP, zasilacze PoE, UPS czy centralki SSWiN. Stanowią również idealne rozwiązanie do organizacji osprzętu elektrycznego.

Szafa RACK – zalety i zastosowania

Profesjonalne szafy sterownicze i komputerowe to rozwiązania, których wybór niesie za sobą szereg korzyści. Jakie zalety i zastosowania ma nowoczesna szafa RACK?

  • Zabezpiecza istotny z punktu funkcjonowania sieci i elementów teletechnicznych w budynku sprzęt, chroniąc go przed wilgocią, wandalizmem i uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Jest wykonana z trwałych i solidnych stopów metalu (np. ze stali) o dużej grubości i wytrzymałości. Jej ścianki są niepodatne na rozwój korozji powierzchniowej.
  • Może być rozbudowana, dzięki dodatkowym akcesoriom (np. patch panele, wentylatory, listwy zasilające), co podnosi efektywność organizacji oraz funkcjonalność szafki RACK.
  • Szafy serwerowe RACK zapewniają ponadto doskonałe chłodzenie nawet najbardziej obciążonych serwerów, urządzeń sieciowych i elementów infrastruktury IT.
  • Produkty są łatwe w montażu i w miarę potrzeby można znaleźć zarówno konstrukcje przeznaczone do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego.

Jeśli poszukujesz sprawdzonego dostawcy szafek rackowych, to zobacz profesjonalne szafy RACK od firmy ECSystemIch doradcy handlowi pomogą Ci w doborze produktu.

Jak wybrać dobrą szafę rackową?

Na rynku dostępnych jest szereg rozwiązań umożliwiających organizację sprzętu i okablowania, które różnią się rozmaitymi parametrami. Jak wybrać dobrą szafę rackową? Warto zwrócić uwagę na rodzaje szafek RACK.

  • Stojące – dedykowane do zastosowań zewnętrznych oraz eksploatacji w dużych serwerowniach. Chronią sprzęt przed uszkodzeniami i warunkami atmosferycznymi.
  • Wiszące – serwerowe szafki RACK do powieszenia na ścianie lub pod sufitem to idealne rozwiązania w przypadku konieczności organizacji urządzeń wewnątrz budynków.
  • Do złożenia – ich specyfika sprawia, że są bardzo łatwe w transporcie oraz montażu i demontażu. Jednocześnie zachowują doskonałe parametry użytkowe.

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczenia realizowane przez zamek mechaniczny na kluczyk. Dobrym wyborem jest również konstrukcja wyposażona w przeszklone drzwiczki wykonane ze stali walcowanej i szkła hartowanego.

Solidne i praktyczne szafy RACK ze sklepu EC System!

Wiesz już, jak istotny jest wybór odpowiedniej szafy RACK do zabezpieczenia i organizacji urządzeń sieciowych, teletechnicznych oraz rozmaitego osprzętu stosowanego w nowoczesnych budynkach. Komputerowe szafki rackowe znajdują zastosowanie również w porządkowaniu okablowania i sprzętu do realizacji systemów automatyki budynkowej czy instalacji SSWiN i KD. Ułatwiają również serwisowanie i konserwację urządzeń.

Jeżeli szukasz bezkonkurencyjnych rozwiązań w zakresie organizacji infrastruktury teleinformatycznej lub instalacji elektrycznych, to wybierz solidne i praktyczne szafy RACK ze sklepu EC System! Doświadczeni specjaliści pomogą Ci w wyborze i przygotują specjalną ofertę.