bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

Fotel do pracy
Lifestyle

Fotel do pracy – na co zwrócić uwagę?

Właściwa postawa podczas wielogodzinnej pracy jest niezwykle istotnym elementem, który pozwala ci na zachowanie bezpieczeństwa i eliminację problemów bólowych w okolicy lędźwiowej i krzyżowej kręgosłupa. Brak odpowiednich przerw między realizowanymi zadaniami, niewygodne krzesło lub fotel, źle dopasowana odległość między wysokością blatu a ułożonymi do pracy dłońmi – to wszystko może negatywnie wpływać na twoje samopoczucie powodując chroniczne zmęczenie, ból i nieprzyjemne dolegliwości. Sprawdź, jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie w trakcie pracy.

  • Właściwa pozycja podczas pracy – jak dobrać fotel do swojej profesji?
  • Fotele ergonomiczne na twoją kieszeń

Właściwa pozycja podczas pracy – jak dobrać fotel do swojej profesji?

Wiele osób zastanawia się, jaki fotel dobrać by spełniał wszelkie niezbędne warunki do wygodnej i ergonomicznej pracy Tutaj pojawia się konieczność określenia, jakiego charakteru obowiązki wykonujesz, ile godzin dziennie spędzasz w pozycji siedzącej i jakie są twoje preferencje. Jest jednak kilka spójnych elementów, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

Po pierwsze dobrym rozwiązaniem jest dobranie fotela, który będzie mieć regulację wysokości, tak byś mógł ustawić go zgodnie z twoim wzrostem oraz potrzebami. Co więcej, oparcie również powinno być regulowane, tak byś ułożenie pleców i maksymalne odchylenie było ustawione w sposób optymalny. Wiele foteli posiada dodatkowy pas lub uwypuklenie podtrzymujące odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Taki detal może znacząco odciążyć twoje ciało i zredukować występujący ból w okolicy krzyża i rwy kulszowej. Pamiętaj, aby ustawiają regulację zwrócić swoją uwagę na wysokość twoich oczu względem ekranu komputera. Dlaczego to takie ważne? Pochylenie głowy nad ekranem powoduje nacisk na odcinek szyjny, który może osiągać nawet do 27 kg, co skutkuje częstymi bólami głowy, odcinka szyjnego i rąk. Sprawdź dostępny w internecie ranking foteli ergonomicznych, zanim zdecydujesz się na zakup.

Fotele ergonomiczne na twoją kieszeń

Z pewnością obawiasz się, że fotele ergonomiczne to koszty, które nie do końca wpasowują się do twojego budżetu nic bardziej mylnego. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które z pewnością spełnią twoje oczekiwania, zapewnią bezpieczeństwo i higienę pracy a do tego nie będą wygórowane cenowo.

Dodatkowym atutem wielu produktów jest możliwość doboru kolorystyki i wykończenia co daje możliwość dopasowania fotela do wnętrza pomieszczenia, dzięki czemu razem z pozostałymi meblami stworzysz spójną i elegancką całość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.