bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

zamienniki tuszów i tonerów
Lifestyle

Czy warto stosować zamienniki tuszów i tonerów?

Z drukarkami każdy z nas miał styczność, albo nawet ma codziennie! To nieodłączny element pracy biurowej, ale także często używa się ich w domu. Nie raz mocno narzekamy na nasze drukarki. Wiele osób zgodzi się z nami, że bywają to złośliwe urządzenia! Nie wiedzieć czemu czasem nie łączą się, zjadają papier, drukują do góry nogami lub wcale… Dodatkowo w najmniej oczekiwanym momencie nagle kończy im się tusz! Dziś właśnie zajmiemy się tym ostatnim elementem. Warto zawsze mieć w zanadrzu zapasowy pojemnik z tuszem, lub też toner. Z naszego artykułu dowiesz się, jaka jest pomiędzy nimi różnica, czy warto kupować zamienniki oraz jak wybrać najlepszy produkt w dobrej cenie! Zapraszamy!

Toner a tusz – czym różnią się te dwa produkty? 

Najprostsza różnica pomiędzy tymi dwoma produktami to ich przeznaczenie. Tusz używany jest w drukarkach atramentowych, z toner z kolei w drukarkach laserowych. Jednak na tym różnice się nie kończą. Produkty te mogą mieć różne sposoby działania w różnych urządzeniach. Tusze do drukarek mogą być nanoszone w dwojaki sposób. Pierwszy sposób to działanie głowic, które rozprowadzają pigment tuszu po papierze. Druga opcja wykorzystuje pęcherzyki gazu, które podgrzewają tusz. Toner do drukarki laserowej z kolei działają w oparciu o sproszkowany tusz, który zawiera różne pigmenty. Wybrany barwnik w zależności od drukowanej rzeczy jest przyciągany przez wiązkę lasera i przenoszony na kartkę papieru. 

Drukarka laserowa czy atramentowa? 

Obie opcje mają swoje wady i zalety. Przede wszystkim drukarka atramentowa jest tańszą opcją. Jednak same tusze do drukarek nie są tak opłacalne jak toner. Eksploatacja jest więc droższa niż w przypadku drukarek laserowych. Jednak możemy stosować tusze do drukarek zamienniki. Trzeba mieć na uwadze, że z drukarek atramentowych należy korzystać regularnie. Inaczej tusz może zasychać! Z drugiej strony mamy droższe drukarki laserowe, ale z dużo tańszą eksploatacją. Toner to tańsza opcja, która jest jednocześnie wydajna i nie ulega zasychaniu. Warto jednak wspomnieć, że toner najbardziej opłaca się przy drukach czarno-białych. Częste, kolorowe wydruki mogą okazać się nieopłacalne. 

Tonery i tusze – oryginał czy zamiennik? 

Sklep z tuszami do drukarek oferuje zazwyczaj zarówno oryginalne produkty, jak i zamienniki. Ważne jest jednak, aby mimo wszystko wybierać sprawdzone produkty w obu opcjach. Na przykład tusze do drukarek canon muszą być odpowiednio dostosowane, aby urządzenie nie wyrzucało błędu. Tonery zamienniki są jeszcze tańsze od oryginalnych, ale także trzeba brać je ze sprawdzonych źródeł. Warto sprawdzić ofertę https://sklep.viptoner.pl/. Jest to pewne źródło, gdzie znajdziesz odpowiednie produkty dla swojego urządzenia. Obojętne, czy to tusze do drukarek, czy toner do drukarki laserowej. Wszystko zawsze warto brać z pewnego źródła! Jest to gwarancja odpowiedniej jakości wydruku i nieszwankowania samego urządzenia. Chodzi tu o brak zasychania tuszu, niezapychanie dyszy oraz brak błędów w systemie. Warto zwrócić na to uwagę i upewnić się, że w naszej drukarce można stosować zamienniki! 

Co lepsze – tusz czy toner? 

Jest to kwestia mocno indywidualna. Każdy powinien sam zadecydować, czy woli tańszą drukarkę atramentową i zamienniki tuszu, czy droższą drukarkę laserową, ale z tańszymi tonerami. Warto przemyśleć sprawę i samodzielnie zdecydować, co będzie w naszym przypadku korzystniejsze. Weź pod uwagę, ile razy w miesiącu coś drukujesz, czy są to druki kolorowe czy czarno-białe oraz gdzie będzie stało urządzenie. Tak będzie prościej zdecydować, co powinniśmy zakupić.