bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

Web
Internet Komputery

Zalety internetu w domu

Zalety internetu przyczyniają się do jego rozpowszechnienia – stał się niemal niezastąpionym narzędziem w naszej codzienności. Budząc się sprawdzamy newsy w aplikacjach społecznościowych, idziemy do pracy by używać pakietu google, a wracając nie jedna osoba słucha muzyki w serwisach takich jak spotify. Jednak jakie są faktyczne zalety posiadania własnego, domowego wifi? Przecież kiedyś radziliśmy sobie nawet bez niego. W tym artykule postaramy się przybliżyć największe zalety, ale również kilka wad podłączenia naszego mieszkania do sieci.

Wszyscy, wszędzie, gdziekolwiek jesteś

Podstawową zaletą internetu domowego i jego jedyną oryginalną funkcją jest możliwość kontaktu z każdą inną osobą podłączoną do sieci. Nie istnieją już bariery odległości, czy konieczności zapoznania się z kimś przed podjęciem konwersacji. Również bariera językowa została zburzona dzięki istnieniu internetowych tłumaczy. Pisanie, konwersacje głosowe czy wymienianie się losowymi myślami z innym człowiekiem nigdy nie było prostsze. Przychodzi to jednak z solidną dawką wad. Internet przyczynił się do rozwoju chorób cywilizacyjnych takich jak otyłość. Badania również wskazują, że aktywni użytkownicy mogą mieć problemy z nawiązywaniem relacji w prawdziwym życiu. Należałoby również wspomnieć o niezwykle prostym dostępie do treści nie wskazanych dla dzieci czy młodzieży.

Możliwość zdalnej pracy

Jak nauczyło nas nieszczęście epidemii Co-vid – nie musimy znajdować się w biurze by skutecznie wykonywać naszą pracę. Wprawdzie dla niektórych taka praktyka samodyscypliny okaże się nie lada wyzwaniem, jednak znajdzie się równie duża grupa osób dla których będzie to znacznym ułatwieniem. Rozpoczynanie dnia pracy o ósmej w biurze dla wielu jest równoznaczne z wstawaniem o piątej jeśli nie czwartej rano. Praca zdalna nie tylko pozwala profesjonalistom na większe skupienie i spokój, ale również zwiększa ogólne zadowolenie pracowników. Wrzucając do tego jednak łyżkę dziegciu. Istnieje duża grupa osób która preferuje pracę w biurze. Pozwala to im na rozdzielenie przestrzeni dom-praca, dzięki temu są wydajniejszymi i wypoczętymi pracownikami. Dodatkowo kontakt twarzą w twarz, nie musi, ale zazwyczaj jest znacznie szybszy i łatwiejszy w odbiorze. Sam jednak będziesz musiał zadecydować czy takie rozwiązanie jest dla ciebie. 

Rozrywka na żądanie

Tego chyba nie trzeba nikogo uczyć. Instalując internet w swoim prywatnym domu zdobywasz dostęp do niemalże nieskończonej wiedzy, ale również praktycznie nieskończonej rozrywki. Serwisy takie jak Netflix, Hulu i niezliczona ilość innych skutecznie zastąpiły wielu użytkownikom telewizję, a to jedynie początek. Gry często zyskują nowa zawartość, o ile po prostu nie wymagają internetu. Możliwość zagrania w szachy czy warcaby w czasie rzeczywistym na nieograniczoną odległość nie robi już na nikim wrażenia. Co jednak powiesz na rozbudowane strategie turowe w których możesz rywalizować lub współpracować z przyjaciółmi? A może preferujesz zebranie drużyny przypadkowych graczy? Wszystko to byłoby niemożliwe bez internetu. Wymieniamy tutaj jedynie najpopularniejsze sposoby użycia, jednak prawda jest taka, że zalety internetu są równie nieskończone jak on sam. Nie tylko ze względu na obecną funkcjonalność, ale również jego potencjalną przyszłość, której będzie podstawa.