bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

Komputery

Polecane klawiatury do pracy biurowej i nie tylko

Producenci oferują kilku różnych modeli klawiatur, dlatego też warto zapoznać się z najpopularniejszymi modelami, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Dobra klawiatura znacząco przyśpiesza pracę i dzięki niej można uniknąć problemów zdrowotnych.

Jakie są rodzaje klawiatur?

Do pracy biurowej najczęściej wykorzystuje się tradycyjne klawiatury, które wyróżniają się klasycznym układem klawiszy i standardową budową. Klawiatury tego typu pozbawione są rozbudowanych funkcji dodatkowych, dlatego też ich cena jest bardzo atrakcyjna. Godne polecenia są także nowoczesne klawiatury multimedialne, które oprócz standardowych klawiszy posiadają także klawisze dedykowane.

Najlepszym wyborem są klawiatury w których można samodzielnie zaprogramować poszczególne klawisze. Na wielu stanowiskach pracy można spotkać się także z klawiaturami numerycznymi. Mowa tutaj oczywiście o miniaturowych modułach, które zazwyczaj zawierają jedynie cyfry. Klawiatury tego typu najczęściej podłączone są do komputera za pomocą kabla USB i znacząco ułatwiają wprowadzanie ciągów liczb.

Zobacz również: Jak zrobić polskie znaki na klawiaturze?

Polecane klawiatury dla copywriterów

Osoby, które bardzo dużo piszą powinny w pierwszej kolejności rozejrzeć się za płaskimi klawiaturami. Mowa tutaj oczywiście o niezawodnych klawiaturach niskoprofilowych, które na szeroką skalę stosowane są na przykład w laptopach albo notebookach. Niski profil klawiszy sprawia, że błyskawicznie reagują one na nacisk, dzięki czemu nie ma problemu z bardzo szybkim pisaniem.

Klawiatury membranowe czy mechaniczne?

W dzisiejszych czasach najbardziej powszechny jest mechanizm membranowy. W klawiaturach tego typu pod poszczególnymi klawiszami umieszczone są płaskie membrany. Po wciśnięciu klawiszy w wybranym miejscu, przez obwód elektryczny przebiega sygnał wysyłany bezpośrednio do komputera.

Największą zaletą klawiatur membranowych jest nie tylko ich atrakcyjna cena, ale również to, że bardzo cicho pracują. Największą wadą jest z kolei to, że są one mniej trwałe niż klawiatury mechaniczne. Osoby, które w pierwszej kolejności stawiają na trwałość, powinny jak najszybciej rozejrzeć się za klawiaturami mechanicznymi. W tych modelach każdy klawisz wyposażony jest w dedykowany przełącznik. Dzięki takiej technologii poszczególne przyciski są bardzo sprężyste i co najważniejsze nie trzeba ich dociskać do samego dna.

Osoby, które poszukują niezawodnej klawiatury gamingowej do gier, powinny rozejrzeć się właśnie za mechanicznymi modelami. Wielu renomowanych producentów oferuje także klawiatury hybrydowe, które są połączeniem obu powyżej wymienionych technologii. W klawiaturach hybrydowych wykorzystywane są nie tylko elementy gumowe, ale również przełączniki.

Zobacz również: Zaznacz wszystko – jaki skrót na klawiaturze?

Klawiatury przewodowe czy bezprzewodowe?

Bezprzewodowe klawiatury zapewniają bardzo dużą swobodę, dlatego też są dość często polecane. W dużej mierze to właśnie dzięki nim raz na zawsze można zapomnieć o kłopotliwych kablach. Sporym atutem klawiatur bezprzewodowych jest to, że można je wykorzystać nie tylko do obsługi komputera.

W dzisiejszych czasach bezprzewodowe klawiatury wykorzystywane są na przykład do obsługi telewizora smart. Polecane klawiatury bezprzewodowe wykorzystują technologię Bluetooth. Osoby, które w pierwszej kolejności stawiają na bezpieczeństwo i pewność działania powinny wybrać klawiatury przewodowe.

Jest to dobry wybór nie tylko dla pracowników biurowych, ale również dla graczy. Pamiętać należy o tym, że nawet niewielkie opóźnienia mogą powodować duże problemy z łącznością. Klawiatury przewodowe można podpiąć do komputera za pomocą portu USB.

Na jakie elementy zwrócić uwagę?

Polecane klawiatury bardzo często posiadają specjalne podpórki pod nadgarstki, dzięki którym można uzyskać zdecydowanie bardziej ergonomiczną pozycję podczas pisania. Przydać może się także specjalna rolka przewijania, która doskonale zastępuje rolkę w myszce komputerowej.

Osoby, które pracują w ciemnych pomieszczeniach powinny zwrócić uwagę na klawiatury podświetlane. Oryginalne oświetlenie LED ma olbrzymi wpływ także na walory estetyczne klawiatury.