bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

Komputery

Niezawodne laptopy po leasingu – dlaczego warto?

Niezawodne laptopy po leasingu cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród firm, ale również wśród użytkowników prywatnych. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie zalety mają używane komputery przenośne i czy w rzeczywistości warto zwrócić na nie uwagę.

Dlaczego warto?

Laptopy po leasingu są najlepszym wyborem dla tych osób, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa nowoczesnych urządzeń i najnowszej technologii, bez potrzeby wydawania większych pieniędzy. 2-3 letnie laptopy mogą pochwalić się bardzo dużą wydajnością, dlatego też bez problemu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami.

W przypadku laptopów warto zastanowić się jedynie nad wymianą baterii. Pamiętać należy o tym, że na wielu stanowiskach pracy komputery przenośne użytkowane są jak zwykłe komputery stacjonarne. Pracują one nawet 10 godzin dziennie, dlatego też stan baterii może pozostawiać wiele do życzenia.

Zobacz również: Jak działa zewnętrzna karta graficzna do laptopa?

Nie tylko same zalety

Poleasingowe komputery przenośne mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Oprócz wspomnianych powyżej baterii warto zwrócić uwagę na stan techniczny. Na szczęście większość pracowniku dba o sprzęt na którym pracuje, dlatego też laptopy po leasingu są w dobrym stanie.

Firmy, które specjalizują się w dystrybucji sprzętu poleasingowego bardzo dokładnie sprawdzają i serwisują oferowane sprzęt. Zakup używanego sprzętu komputerowego zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem nawet wtedy, gdy otrzyma się kilku miesięczną gwarancję od producenta. Aby uniknąć problemów warto skorzystać z usług rzetelnych firm, które oferują wysokiej jakości sprzęt poleasingowy.

Wytrzymałe i wydaje komputery dla wymagających

Poleasingowe komputery to bardzo wydajny i niesłychanie wytrzymały sprzęt, który poradzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Biznesowe modele są wykonane ze zdecydowanie lepszych jakościowo materiałów niż laptopy niskobudżetowe, które można spotkać w marketach.

Przy produktach skierowanych do biznesu najważniejszym elementem jest ich jakość. Jeżeli chodzi o laptopy produkowane dla marketów, to najważniejszym elementem jest oczywiście cena. Wybierając nowe laptopy po leasingu warto zwrócić uwagę na materiały z których są one wykonane.

Jeżeli chodzi o samą obudowę, to najlepszym wyborem są modele wykonane ze stopów magnezu, aluminium oraz tytanu. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwracać uwagę na zawiasy. Wynika to oczywiście z tego, że to właśnie ten elementem najczęściej ulega awarii.

Zobacz również: Co robić gdy miga ekran w laptopie?

Komputery z oprogramowaniem

Sprzęt poleasingowy jest doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą w rozsądnej cenie kupić nie tylko sprzęt, ale również kompletne oprogramowanie. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko laptopy z systemem operacyjnym, ale również komputery przenośne z programami graficznymi i aplikacjami biurowymi.

Jakie podzespoły?

Jak wspomniano powyżej laptopy poleasingowe mogą pochwalić się wysokiej jakości podzespołami z tzw. wyższej półki. Jeżeli chodzi o baterie, to zwrócić należy uwagę na to, że w wybranym komputerze przenośnym, można wymienić baterię.

Niestety nie we wszystkich modelach jest to możliwe. Na portalach aukcyjnych, można znaleźć naprawdę dobre zamienniki w przystępnej cenie. Poleasingowe laptopy rzadko kiedy mają zintegrowaną kartę graficzną. Dedykowane karty mogą pochwalić się doskonała wydajnością, dzięki czemu bez żadnego większego problemu poradzą sobie z najnowszymi grami i programami komputerowymi. Wybierając kartę graficzną warto zwrócić uwagę na jej pamięć. Im wyższa pamięć, tym oczywiście laptop będzie w stanie obsłużyć bardziej skomplikowane procesy.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwracać uwagę na wejścia, wyjścia oraz porty. Wbrew pozorom dobry sprzęt powinien być wyposażony nie tylko w popularne porty USB. Przydać może się także gniazdo HDMI, dzięki któremu do laptopa będzie można podłączyć nie tylko monitor, ale również telewizor albo projektor.

Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest obecność czytnika kart pamięci SD i micro SD. Ogromną rolę odgrywa pamięć operacyjną RAM oraz dysk twardy.