bezpiecznypc.pl

Komputery i Oprogramowanie

najlepsza przeglądarka
Komputery

Najlepsza przeglądarka internetowa, czyli jaka?

Z punktu widzenia każdego użytkownika Internetu, najlepsza przeglądarka stron sieciowych ma bardzo duże znaczenie. To od niej w dużej mierze zależy wygoda przeglądania witryn internetowych oraz bezpieczeństwo poruszania się w cybernetycznym świecie. Na co więc zwracać szczególną uwagę w trakcie jej wybierania i jaka jest aktualnie najlepsza przeglądarka stron internetowych? Między innymi na te właśnie pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czy najlepsza przeglądarka to najpopularniejsza przeglądarka?

Na samym początku warto przytoczyć kilka faktów. Aktualnie najpopularniejszą przeglądarką internetową w Polsce jest Google Chrome. Według prowadzonych szacunków korzysta z niej bowiem aż 60% naszych rodaków. I chociaż na ogół wybór przeglądarki internetowej mocno zależy od indywidualnych preferencji oraz przyzwyczajeń, to jednak widać, że wspomniany produkt spod skrzydeł amerykańskiego giganta Google zyskał bardzo wielu zwolenników.

Drugie miejsce w tym zestawieniu przypadło natomiast przeglądarce Edge, która również może pochwalić się niezłym wynikiem. Oprócz nich warto jeszcze wymienić pozostałe dwie, które wchodzą w skład wielkiej czwórki, czyli Firefox oraz Opera. Poniżej prezentujemy także szerszą charakterystykę kilku z nich.

Zobacz również: Jak sformatować komputer i po co to robić?

Google Chrome liderem!

Z przeglądarki Chrome na co dzień korzystają miliony użytkowników na całym świecie, więc jej pierwsza pozycja wśród tych najpopularniejszych w naszym kraju również nie może nikogo dziwić. Co jednak ciekawe jak wykazały testy, niekoniecznie jest to najlepsza przeglądarka.

Dość dużym zarzutem w stosunku do Google Chrome, który kierują specjaliści, jest spore zapotrzebowanie na pamięć RAM. Aby jednak być tu uczciwym, należy od razu zaznaczyć, że pomimo tej wady wciąż pozwala ona na sprawne przeglądanie stron a dzięki między innymi licznym rozszerzeniom może być bardzo użytecznym narzędziem.

Microsoft Edge – coraz lepiej!

W przeszłości przeglądarki od Microsoftu nie cieszyły się zbyt dobrą opinią. Aktualnie jednak za sprawą Edge wydaje się, że jest to już przeszłość. Efektem prac wspomnianej firmy jest wypuszczenie na rynek naprawdę szybkiej i wydajnej przeglądarki. Na wyróżnienie zasługuje w niej zwłaszcza doskonała współpraca z Windowsem 10 oraz możliwość wbudowanie specjalnych zabezpieczeń chroniących przed śledzeniem użytkownika. Te zalety sprawiły, że według wielu Edge to obecnie najlepsza przeglądarka dostępna na rynku.

Firefox Quantum – w pogoni za najlepszymi!

Jeszcze kilka lat temu Firefox wiodła prym wśród użytkowników i uznawana była jako najlepsza przeglądarka. Z biegiem czasu jednak zaczęło się to zmieniać i dlatego jej twórcy postanowili wydać wersję ulepszoną, nazwaną Firefox Quantum.

Unowocześnienia w porównaniu do tej pierwotnej dotyczą między innymi lepszych rekomendacji, usprawnionego systemu zarządzania poszczególnymi kartami oraz inne elementy. Jak na topowy produkt przystało, ta przeglądarka może także przechodzić w tryb incognito, który jednocześnie korzysta również z funkcji ochrony przed śledzeniem.

W praktyce blokowane są dzięki temu tak zwane trackery śledzące użytkownika. Co prawda w parze za tym rozwiązaniem idzie też wydłużony czas wczytywania stron, lecz dla wielu osób taka niedogodność może być jak najbardziej do zaakceptowania.

Drukarka laserowa czy atramentowa?